TEDx Bratislava bol skvelou inšpiratívnou akciou

Včera som sa prvý raz v živote zúčastnil konferencie TEDx Bratislava. Moja účasť na tejto konferenci bola totálne neplánovaná a viac menej náhodná. O to viac som rád, že som sa tejto jedinečnej udalosti mohol zúčastniť, aj keď len na pol dňa. A ako sa to vlastne celé zbehlo ? S Peťou Jankovičovou alias @pecosita sme  kecali na FB a aj som sa opýtal pôvodne, či  a aká je možnosť ísť na afterparty do Cvernovky. Potom som sa viac menej len tak pre srandu spýtal, či by sa dalo dostať aj na hlavný TEDx. A šťastena pri mne stála. Jeden z účastníkov, myslím že to bol Jaro Začko musel po obede odísť, a tým sa uvoľnilo jedno miesto.

Samozrejme som hneď vyštartoval do Bratislavy, kam ma hodila autom moja sestra,  za čo jej ďakujem. Po úvodnom oťukávaní a zoznamovaní sa s prostredím Heineken Tower Stage som sa vrhol do víru inšpirácie na TEDx Bratislava. Musím povedať, že sa jednalo o úžasné prednášky a hudobné ukážky. S tých hudobných ukážok ma zaujal pár s Poľskapod názvom GlassDuo, ktorý hral klasické melódie na pohároch od vína. Tak isto ma zaujala prednáška mladého  Jaroslava Dodoka, ktorý k novinárčine pričuchol už v 13 rokoch. Tu platí jedno. Nesúďte mládež a ľudí podľa veku ale podľa schopností. Veľmi zaujímavú prednášku mal aj Alexander Kutka. Jeho prednáška sa týkala vesmírneho výskumu a vysvetlil na nej, prečo by sa aj Slovensko malo pripojiť k vesmírnej agentúre ESA.

Keď som v prestávke na chodbe stretol Sama Trnku zo SME a videl som že je speaker bolo nad slnko jasnejšie, že bude o zábavu postarané. A Samo naozaj nesklamal. Jeho prednáška o Internetových Mémoch bola parádnym oživením a smiala sa celá kompletne obsadená sála Heneken Tower Stage. Samo Trnka proste frčal. Nemenej zaujímavý však boli aj zahraničný hostia ako Leonard Mlodinow,  Manj Carthigaser, Gert van der Veen, či Illah van Oijen. Všetci títo ľudia predstavili úžasné talky a to ma utvrdilo v tom, že na TEDx Bratislava má význam chodiť. Takže na budúci rok sa už určite účastním celého dňa TEDx Bratislava

1 názor na “TEDx Bratislava bol skvelou inšpiratívnou akciou

  1. Spätné upozornenie: TEDxBratislava 2012 v kocke a fotoreport | Bloguje Pika

Nie je možné pridávať komentáre.