Súťaž o modem router Cisco Linksys X2000 a recenzia

V týchto dňoch som mal možnosť okrem routra Cisco Linksys EA2700 otestovať aj modem router Cisco Linksys X2000 a tak sa môžeme pozrieť na to aké rozdiely sú madzi týmito zariadeniami no a na záver tejto recenzie vás všetkých čaká také malé prekvapenie. A tým je možnosť vyhrať modem router Cisco Linksys X2000. Takže určite sa oplatí čítať celý článok až do konca.

 Dizajn

Dizajnovo je router  Cisco Linksys X2000 spracovaný skutočne veľmi elegantne. Nebojím sa povedať, že by ste sa nemuseli vôbec hanbiť mať tento router ako nábytok vo vašej obývačke. V predu na vrchnej časti routra nájdete sériu elegantných na bielo svietiacih kontroliek detekujúcich stav WiFi siiete, to či je modem router pripojený do internetu a tri diódy detekujúce zariadenia pripojené v LAN portoch tohto routra a jedno tlačidlo pre  pripojenie zariadení pomocou WPS. Na zadnej strane sa nachádza dvojica portov pre pripojenie buď k ADSL linke alebo ku káblovému internetu. Trojica LAN portov a vstup pre napájací adaptér. Nič viac nič menej. Popravde mohlo tam byť o jeden port viac, ale ten pravdepodobne ustúpil práve portu pre pripojenie káblového internetu.

 

Administrácia

Ak by som mal porovnať rozdiel medzi administráciou  EA 2700 a administráciou Cisco Linksys X2000, tak si dovolím tvrdiť, že veľké rozdiely medzi týmto dvoma rozhraniami nenájdete. V prípade  Cisco Linksys x2000 pribudli hlavne nastavenia pre ISP  a pre voľbu režimu či chceme zariadenie používať ako ADSL modem alebo ako klasický router.. Inak v podstate ostáva všetko tak ako  v prípade Cisco Linksys EA2700. Teda prepracovaná rodičovská kontrola, nastavenia WPS prístupu , či veľmi pokročilé routovanie portov, ktoré je špeciálne zamerané na hranie hier, a rôzne multimediálne aplikácie. Teda znova sa jedná o veľmi ľahko pochopiteľné avšak do detailov prepracované administračné rozhranie.

Admin Cisco Linksys X2000 pridané nastavenia ADSL modemu

Cisco Connect

Tak ako v prípade Cisco Linksys EA 2700 tak aj k Cisco Linksys X2000 dostanete CD s utilitou Cisco Connect. Za pomoci tohto jednoduchého nástroja môžete veľmi rýchlo vašu sieť zabezpečiť,  Nastaviť parametre rodičovskej kontroly, či dokonca vytvoriť hosťovský prístup na vašu sieť pre vašich kamarátov ktorý k vám prídu na návštevu. Nemusia sa teda napájať na vašu hlavnú sieť a dostať sa prípadne k vašim dátam, ale napoja sa na samostatný prístupový bod a vaše dáta ostanú v bezpečí.

Záverom

Cisco Linksys X2000 je vysoko kvalitným modem routrom spoločnosti Cisco. Okrem toho, že má bohaté možnosti nastavenia, disponuje veľmi slušnou prenosovou rýchlosťou až do 300Mbps. Môžete ho použiť ako klasický ADSL 2+ modem, či ako pripojenie ku káblovému internetu prípadne čisto ako WiFi router. Čo sa dizajnu týka tak sa jedná skutočne o zariadenie, za ktoré sa nemusíte hanbiť, a kľudne ho môžete mať vystavené vo vašej obývačke. Takže ak hľadáte klasický modem bez nutnosti použitia funkcií IPTV, je podľa mňa Cisco Linksys X2000  ideálnym riešením. A teraz prichádza to sľubované prekvapenie.

Súťaž o modem router Cisco Linksys X2000

Tak tak. Tento elegantný modemo router Cisco Linksys môže byť aj váš ak správne zodpoviete na nasledujúcu otázku.

Akú maximálnu prenosovú rýchlosť v Mbps dosahuje Cisco Linksys X2000 ?

Odpovede zasielajte do  4.6.2012 na adresu branorac@branorac.sk do subjektu napíšte súťaž Cisco. Výherca bude vyžrebovaný nasledujúci deň, teda 5.6.2012

Cenu do súťaže venovala spoločnosť Cisco