Microsoft hodlá odkúpiť Yahoo

Na internete sa schyľuje k celkom parádnej akvizícii. Spoločnosť Yahoo totiž dostala od spoločnosti Microsoft ponuku ká sa jednoducho neodmieta. Microsoft by rád odkúpil Yahoo za 44,6 miliardy dolárov. Ak sa táto akvizícia uskutoční, bude to zrejme najväčšie prevzatie firmy na internete. Podobné haló naposledy spôsobilo len prevzatie YouTube spoločnosťou Google. Nuž sám som zvedavý, či Yahoo povie Microsoftu Áno. Určite budem túto akvizíciu naďalej sledovať. Na internete sa téměř okamžite objavili aj protesty užívateľov proti kúpe. Podaktorý sa hlavne obávajú o osud služby Flickr, a vyjadrujú to napríklad aj nasledujúcim spôsbom.

 

 

Zdroj: Ihned.cz
Mashable.com

9 názorov na “Microsoft hodlá odkúpiť Yahoo

  1. Ale no. Microsoft nemá adolescentných výrastkov na marketingových a strategických postoch. Bolo by nezodpovedné vraziť do toľkých cenných papierov toľké peniaze a popudiť si proti sebe hŕbu užívateľov, či dokonca ich stratiť. Braňo, pozri sa napríklad na Facebook. V tom má tiež prsty Microsoft. Investoval doň $240 miliónov a pohoršilo mu to? 🙂

  2. A ten čo má taký úžasný nick že poppici aspoň sa nepodpisuj nčnehovoriacim nickom a mailom ďakujem.

  3. Jasne aj ja si myslím že Flickr nechajú na pokoji. Spravili by hlúposť ak by tam niečo chceli výrazne meniť a to ani MS taký hlúpi nie je.

  4. Brano, ty si raz chuj, skus nieco urobit sam, a potom kritizuj niekoho ako microsoft.

  5. V prípade že dôjde k akvizícii som aj ja celkom zvedavý ako sa MS zachová ksúčasným službám Yahoo. Flickru by bola ozaj škoda. Dúfam že na ne nesiehnu alebo ich aspoň vylepšia. Len preboha nie ala MS.

  6. Tak to nie, akurat ked som to zacal pouzivat… je vsak mozne, ze MS ich len kupi a ich sluzby necha napokoji, neviem si predstavit, ako by svoje sucastne sluzby dali dokopy s tymi od Yahoo…

Nie je možné pridávať komentáre.