Rozširujúci predný panel od Gizfever.com

V zásielke z internetového obchodu GizFever pricestovala okrem už recenzovanej fontánky ešte jedna vecička. Tu vecičkou je rozširujúci panel do PC. No a my sa naň teraz pozrieme trocha bližšie.

 

Panel prišiel zabalený v obyčajnej bielej krabici, čo ma pravdu povediac trocha aj prekvapilo ale povedal som si nevadí, uvidíme, čo bude nasledovať. Okrem samotného panelu, sa v krabici nachádzalo ešte CD z ovladačmi a manuál. Samotný panel my prišiel v čiernej verzii, ako keby ten čo ho balil tušil, že mám doma čiernu skrinku na pc. Nuž a čo všetko tento panel obsahuje ? Okrem troch USB portov nájdete na tomto paneli napríklad čítačku kariet, a to pre karty CompactFlash I/II MicroDrive, SmartMedia ,Secure Digital, Multi Media Card a Memory Stick.Ďalej tu nájdete FireWire port, a jacky na pripojenie mikrofónu a reproduktorov.


 

Inštalácia zariadenia môže byť pre neskúseného používateľa, ktorý sa nie veľmi vyzná v hardware celkom oriešok.Káblov, ktoré treba pozapájať do zvukovej karty prípadne do základnej dosky na oživenie USB portov je celkom požehnane. USB porty a čítačka kariet sa však našťastie dajú prepojiť aj so zadným USB portom počítača, a tak sa dá predísť prípadným problémom pri zapájaní do základnej dosky. Avšak toto riešenie nie je ani trocha elegantné, keďže dodávaný USB kábel je dosť hrubý. Čo sa týka zvukových výstupov, tak panel podporuje predný zadný a stredový reproduktor. Samozrejme nechýba line in a mikrofónový vstup.

 

Nuž čo povedať o tomto zariadení na záver ? Panel môže byť určite dobrým pomocníkom a hlavne pomôže ak napríklad vaša skrinka nemá USB porty umiestnené vpredu. Ako mínus by som označil celkom komplikovanú inštaláciu pre neskúseného používateľa PC. Inak sa však jedná o celkom dobre prevedený výrobok ako po dizajnovej tak aj po funkčnej stránke. Avšak dávam mu len 4/5 vďaka komplikovanej inštalácii pre začiatočníkov.

 

Skore 4/5

Cena 26 dolárov 99 centov

WEB PRODUKTU


 

3 názory na “Rozširujúci predný panel od Gizfever.com

  1. cena mohla byt naozaj mensia…Dnes je pravda ze to je skoro na kazdej bedni. Ale vedel by som si predstavit taketo riesenie no notebooku…Hlavne do starsich tipov. Kde taketo veci absentovali. samozrejme formou ExpressCard

  2. mam pocit ze za tu cenu si radsi kupim rovno solidnejsiu bednu a nemusim spekulovat

Nie je možné pridávať komentáre.