Ubuntu 7.10 ako dualboot s Windows Vista na mojom notebooku

Tak momentálne si na mojom notebooku testujem Linux. Viem mám originál Vistu, ale akosi mi nedalo otestovať nové Ubuntu Gutsy Gibbon na poriadne výkonnom core2duo CPU. Nuž a veru tie dve jadrá sú poznať. Najviac som sa obával, či nájde partíciu NTFS na ktorej je nainštalovaná Vista. Ako vidno vývojári nespia, pretože túto partíciu najnovšie Ubuntu našlo a mauntlo okamžite a bez reptania. Dokonca k nej hneď máte plný prístup aj na čítanie a zapisovanie. Nemusíte sa teda kašľať s konzolou a vypisovať dlhosiahle príkazy. Haleluja. Tak isto naplno beží aj sieťovanie medzi Windows mašinou a ubuntu mašinou. Všetko ide ako po masle. Bill keď ma raz nasrdíš…:D Ešte som sa trocha obával wifi ovladačov. Avšak čuduj sa svete aj toto šlape bez najmenších problémov. Takže najnovšie Ubuntu sa skutočne podario. Klobúk dolu.

10 názorov na “Ubuntu 7.10 ako dualboot s Windows Vista na mojom notebooku

  1. Presne tak… akoze komu sa stale do okola pri novom distre chce mountovat ntfs particia? nechapem branislava… je vyhodnejsie mat hned zapnute ntfs particie, ak take nepouzivas tak ti to nema co vadit a ak hej, tak je to pohodlnejsie.

  2. Ubuntu nadobudlo komerciu hlavne v poslednych dvoch vydaniach…Ako je automaticke mountovanie ntfs diskov a instalovanie grafickych kariet….Odkedy ho pouzivam ja som toto postrehol, ze berie veci ze berie veci z Wndowsov. Ale povedzme si uprimne… Linux sa tiez potrebuje presadit u prostych uzivatelov. A jedinym sposob je jednoduchost ovladanie…Tzv. klikatko.

  3. Mal som možnosť overiť si prácu s Ubuntu a Vista, no nebolo by lepšie používať jednotný Windows XP, už len kôli vzájomnej kompatibilite? Mám úplne nový pc (síce pre rodinné účely) a chcel som Vistu Premium, no radšej mi dali XP pretože Vista sa vraj kazí a sám viem že kým Ubuntu potrebuje oveľa menej miesta na HDD tak Vista potrebuje 2GB. V tomto je Ubuntu jepšie, ale aj tak som za globalizáciu Windowsom XP, myslím si že bežný človek pokiaľ nie je programátorom, nepotrebuje také rozšírené funkcie ktoré ponúkajú ďalšie systémy než Windowsy …

  4. Potom v čom vidíš tú príšernú komerciu. Môžeš konkrétnejšie vysvetliť ?

  5. Kde v Ubuntu vidíš komerciu ? Nenašiel som tam kodeky od adobe napríklad.

  6. No a hodiny práce..
    Môj počítač to zvláda aj vo vmware. Nemusel som deliť disky ani nič podobné. A ubuntu aj tak nevyužívam.
    Nainštaloval som si PC-BSD a to je celkom príjemná vec. Má hlavne v základnej inštalácii vývojové prostredia, editory, kompilátory a podobne no.. Čo som potreboval

Nie je možné pridávať komentáre.