Sme hanblivejší ako zvyšok sveta ?

Dnes som tak uvažoval nad tým, prečo sa v USA viac darí službám ako YouTube, Ustream.tv, alebo Stickam, čo sa prezentácie samého seba týka. Možno je to dané tým, že USA sú predsa len väčšia krajina, alebo je to možno dané aj akousi povahou národa. Občas mám totiž neodbytný pocit, že my Slováci sme akoby hamblivejší. Akoby sme sa báli prezentovať sa viac verejne. Ak sa totiž pozriete na Ustream.tv, tak tam Vás ľudia v pohode nechajú nahliadnuť do svojho súkromia, a nikomu to nepríde divné, že človeku beží webkamera 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Samozrejme kapitolou samou o sebe sú technologické streamy. Taký Chris Pirillo je skutočne fanatik do techniky, a vedie svoju vlastnú live show, kde si s ním môžete aj podebatovať. U nás som akosi ešte nezaznamenal bloggera, ktorý by prevádzkoval vlastný 24 hodinový stream. A pri tom to nie je nič náročné. Určite by to zvládli aj dnešné 12 ročné deti. Veď stačí tak málo. Webkamerka a prehliadač. Nič viac nič menej. Tak zahoďme tú našu hanblivosť, a ukážme svetu, že aj Slováci vedia používať technológie ako Ustream.tv.

4 názory na “Sme hanblivejší ako zvyšok sveta ?

 1. Takže ja idem trochu k veci nakoľko títo respondenti sú čajoví.Vieš tu na Slovensku ten internet používa ešte stále málo ľudí.Je tu aj chudoba, závisť, uzavretosť a rodičia terajších detí boli vychovaní trochu ináč ako v západných krajinách.Neboli tak uvoľnené mravy a ľudia boli slušnejší.Ale podstatné je to ,že my sme inej mentality ako napríklad američania.Dobre vieš že keď príde europan do USA alebo opačne ,tak to veľmi rýchlo spozná na odlišnom chovaní domácich.Alebo úplne stačí aj keď prídeš do Nemecka. No nedávno som videl na You Tube dve tínedžerky z Dúbravky a myslím že nemajú ďaleko od Tvojej vízie.
  http://www.youtube.com/watch?v=iIMf0pHLq0k

 2. Na to som chcel tiež poukázať, ale na druhej strane som bol uchvátený tým, že som tam nenašiel inú, závažnú chybu!
  A dokonca aj po slohovej stránke mi to pripadá omnoho lepšie.
  Braňo, písal si to ty?
  Alebo si si dal novoročné predsavzatie, že si zlepšíš prejav a už na to postupne nabiehaš? 🙂
  Ale k veci, myslím, že to bude naozaj tým, že USA sú rozlohou aj počtom obyvateľstva ozrutnejšie, je tam iná mentalita a neviem, či je dobré ťahať to aj sem.

 3. To je sila. Raz napíšeš, že sme hanblivejší (teda správne) a potom hamblivejší. Kedy začneš používať ten vstavaný korektor? Buď taký dobrý

Nie je možné pridávať komentáre.