Picooz mikro helikoptéra od BrandoWorkshop

Dnes sa mi do rúk dostala celkom zaujímavá hračka, ktorá je momentálnym hitom hlavne v zahraničí Jedná sa o najmenšiu diaľkovo ovládanú helikoptéru Picooz od firmy Silverlit. Jej recenziu vám prinášam vďaka láskavosti ľudí z BrandoWorkshop, ktorý mi zaslali jeden exemplár. Dobre dosť bolo úvodných rečí, poďme sa pozrieť čo sa nachádzalo v celkom rozmernom balíčku.

DVC00608

Rozbaľujeme

Po prvotnom nadšení z toho, že som od Brando naozaj balik dostal prišiel menší šok. V Brando bolo na výber viacero dizajnových modifikácii vrátane ružovej. Nuž a ak tipujete, že mi ako naschvál zaslali ružovú verziu, tak typujete absolútne správne. Ok prvotný šok som prežil. Balenie obsahovalo okrem helikoptéry, ktorá je naozaj neskutočne miniatúrna, aj diaľkový ovladač ako inak v ružovej farbe. Potešilo aj pribalenie náhradnej zadnej vrtuľky. Tá zrejme príde k úrazu najčastejšie. A tak isto boli pribalené aj hliníkové samolepky na vyváženie vrtuľníka.

DVC00613

 

Zhotovenie

Helikoptéra je zhotovená z veľmi odolného a nárazu vzdorného plastu. A je naozaj dosť nezničiteľná. Pri prvých letoch ju totiž nespočetne krát opriete o stenu. Prečo o stenu ? Nuž preto, že táto helikoptéra je pri svojej váhe 10 gramov určená hlavne do vnútorných priestorov. Neodporúča sa lietať s ňou vonku.

DVC00616

DVC00615

Lietame

Spočiatku som sa bál, že lietanie bude s týmto miniatúrnym modelom ťažké. Avšak po chvíľke cviku to zvládne naozaj každý. Ešte samozrejme neovládam dokonale zabáčanie a pristávanie. Ale všetko je otázka cviku. K lietaniu sa viaže aj výdrž vstavanej batérie. Na jedno nabitie batéria vydrží , len desať minút aktívneho letu, čo je pri dobe nabíjania 15 až 20 minút trocha nepomer a je to tak trocha škoda.

DVC00617

 

Záver

Picooz je perfektným darčekom pre vaše deti na Vianoce, alebo ako darček za vysvedčenie. Jediné čo trocha zamrzí, je menší nepomer doby nabíjania a doby letu. Inak sa skutočne jedná o skvelú zábavu. Len pri deťoch do osem rokov odporúčam asistenciu rodičov pretože vrtuľa je naozaj niekedy nepríjemná a otáča sa dosť rýchlo. A čo cena ? V Brando ju zoženiete temer za 30 dolárov. V našich obchodoch som ju videl v cene od 1100 Sk.

4z5

ProduktLink

I wish to thanks to Fanny from Brando, she makes this review possible and to Petocomp for movie making assistance.

8 názorov na “Picooz mikro helikoptéra od BrandoWorkshop

  1. Braňo, tak zájdi do nejakej telocvične školskej (u vás) a tam to skúšaj. Mali by ste mať niekedy otvorené telocvične, či? 😉

  2. Preco na futbalovom ihrisku by si to mohol skusit 🙂

    BTW chyba mi tu jeden parameter, ktory ma vcelku zaujima: aky to ma dosah?

  3. Heh vonku vrelo neodporúčajú. Predsa len pri desat gramoch váhy stačí vánok a odnese ti vrtuľník do nevidím.

  4. Hehe, Ti to tam lietalo ako osa napol nastriekaná biolitom :-D. Ale určite to dá zabrať, kým sa to človek naučí ovládať. Čo tak vonku?

Nie je možné pridávať komentáre.