LG KU990 Viewty celkom zaujímavý mobil

Vďaka agentúre Neopublic som sa v týchto dňoch dostal k testovaniu jedného celkom zaujímavého telefónu. Konkr étne sa jedná o mobilný telefón LG KU990 známy tiež aj ako LG Viewty. Nuž a ako na mňa ako radového používateľa tento telefón zapôsobil sa dozviete z nasledujúcej recenzie

Obsah balenia a dizajn telefónu

Ako sa vraví obal a dizajn predáva a naozaj balenie a dizajn sa dizajnérom z LG v skutku podaril. Len mohli byť trocha originálnejší. Pretože balenie telefónu sa až nápadne podobá na balenie Iphone. Stačí ak si porovnáte moje a depiho unboxing video. Otázka je, kto sa kým inšpiroval. V balení sa nachádza samotný telefón, ďalej teleskopický stylus. Ktorý ako jeden môj kamoš vtipne poznamenal sa skôr ako na pero podobá na dámsku riasenku. Ďalej tu nájdete obligátnu handsfree sadu, dátový USB kábel a nabíjačku. Samozrejme nesmie chýbať CD so software a manuál.


LG Viewty unboxing video from branorac on Vimeo.

Samotný telefón je tiež celkom pekným a štýlovým dizajnérskym kúskom. Prevedenie v kombinácii čiernej a strieborné okraje je vskutku štýlové. Telefón nedisponuje klasickou klávesnicou. Dominuje mu jeden veľký výborne čitateľný dotykový display. Pod ním sa nachádzajú len tri tlačidlá. Na dvihnutie hovoru položenie hovoru a tlačidlo na mazanie znakov pri písaní SMS. A to je celé. Zadnej strane následne dominuje dosť veľký objektív 5 megapixelového fotoaparátu. Na ľavom boku sa nachádza pod elegantnou krytkou prípojka USB konektora na pravej strane nájdete prepínacie tlačitko medzi režimom fotoaparátu kamery a playback módom. Tlačidlo na samotné aktivovanie fotoaparátu a zdvojené tlačidlo, ktoré slúži buď na odomknutie telefónu, alebo na stabilizáciu obrazu pri fotení.

Výbavička a ako sa s tým čudom telefonuje

LG Viewty je celkom nadupaný telefón aj čo sa funkcií týka. Okrem klasického telefonovania a SMS ma napríklad prekvapil balíček aplikácií spoločnosti Google, určených práve pre tentotelefón. Jedná sa o aplikácie Youtube, Search , Blogger a Gmail. Už podľa názvov je jasné na čo tieto aplikácie slúžia. Gmail som pri testovaní využíval pravidelne pri pripojení cez EDGE. A tak som si cestou do práce stihol pozrieť poštu v autobuse, čo bola celkom sranda. VIewty obsahuje aj celkom kvalitne spracovaný prehrávač hudby, ďalej tu nájdeme diktafón a napríklad aj organizér s prehľadným kalendárom. Samozrejme nesmie chýbať klasické Bluetooth spojenie. Nuž výbavička celkom slušná.


LG Viewty funkcie from branorac on Vimeo.

A ako sa my s tým telefonovalo? Napodiv veľmi pohodlne a svižne. Síce my chvíľu trvalo než som prišiel na niektoré fígľe. Tak napríklad je tu geniálna funkcia rýchlej voľby, ktorá nesmierne uľahčuje telefonovanie. Navolíte si 9 najčastejšie používaných kontaktov a potom je komunikácia úžasne jednoduchá. Kvalita zvuku bola tak isto na veľmi vysokej úrovni. Toto sa LG naozaj podarilo. Telefonovanie z Viewty je veľmi pohodlné a intuitívne. Horšie už na tom aspoň pre mňa bolo písanie SMS. Akosi som si nevedel zvyknúť na tlak na LCD display a vždy sa mi akosi podarilo preťuknúť znaky, čo ma neskutočne štvalo. Ale pravdepodobne je to naozaj len o zvyku.

Fotoaparát a kamera

To čo robí tento telefón odlišným od ostatných mobilov, je jeho fotoaparát a kamera v jednom. Neviem čím to je ale na fotoaparát som si akosi nenavykol a kúsky ktoré som s ním nafotil nie sú veľmi publikovateľné umelecké diela a tak sa budem venovať radšej tomu, čo je mi akosi bližšie a to je kamera. Tá je naozaj veľmi zaujímavo spracovaná Nielen, že kóduje video priamo do Divx súboru, čo je pri vloženej 2GB microSD karte super formát, ale táto kamera má funkciu, ktorú som u mobilných telefónov zatiaľ ešte nezažil a pozeral som na to ako blázon a tak isto všetci, ktorýmsom funkciu ukázal. Je to takzvaný 120Fps mód. Ten spôsobí to, že vami natočené video je automaticky prekódované a spomalené priamo v telefóne tak ako to dokumentuje nasledujúce video. Upozorňujem, že video som nijako nespomaľoval a jedná sa naozaj o natívnu a dosť geniálnu funkciu tohto telefónu.


viewty 120FPS from branorac on Vimeo.

Záver

Uvedením LG viewty sa spoločnosti LG podaril skutočne husársky a dizajnérsky celkom podarený kúsok. Telefón sa celkom pohodlne ovláda . Určite zaujme aj fotoaparátom a kamerou s funkciou spomaleného videa. Fanúšikov Google tak isto poteší priama podpora ichaplikácií. Pri tom všetkom tu už však mohol byť zabudovaný aj Wifi modul aby som ušetril na poplatkoch za EDGE pripojenie pri prezeraní pošty. Ak však máte radi štýlové mašinky, tak je Viewty pre vás ako stvorené.

6 názorov na “LG KU990 Viewty celkom zaujímavý mobil

  1. Kto my vie poradit mam si tento mobil kupit je dobry nezasekava sa kto ma tennto mobil a vie mi povedat aky je ci sa nezasekava atd . nech mi napise na

  2. nuz ako autor spravne podotkol, aj podla mna podobnost s iphon-om je „cisto“ nahodna .. aj ked uz len samotne ovladanie perom je v dnesnej dobe dost zastarale a naco pero ked to vsetko ide prstom.. 🙂 .. Podla mna je tento mobil dost hruby a to ze ma na zadnej strane taku „šupu“ objektiv.. veru dovidenia to teda nemusim, ked fotit tak poriadne.

Nie je možné pridávať komentáre.