Koniec HD DVD už takmer oficiálny

Tak a už je to takmer oficiálne. Toshiba podľa viacerých blogov pripravuje vyhlásenie, v ktorom ukončí život formátu HD DVD. A SONY si tak môže zapísať pomyselný víťazný bod z ich Blu-Ray technológiou. Už pred časom som písal na blogu, že HD DVD pravdepodobne nebude mať dlhú životnosť. Ale, že to s ním pôjde takrečeno dolu vodou takým tempom, som nečakal ani v najodvážnejších predstavách.

Zdroj: Zive.sk

Electronista

9 názorov na “Koniec HD DVD už takmer oficiálny

  1. Linky? ešte nie .Momentálne to bude v predeaji v USA asi za 2 mesiace ,ale kedy v Europe tak to neviem.Ale viem ,že keď to príde tak Plazma a LCD končia.Počítam tak za 5 rokov u nás. Veď sa niečo musí aj predať nie?
    Laser screen má polovičné náklady na výrobu,full rozlíšenie a malú spotrebu.Je to fakt tenké a rozmerovo aj na celú stenu.

  2. Miro pozeráš veľa sci-fi.Včetko má svoj čas.Platne vinyly ako nosiče vydržaly niekoľko desaťročí a mali svoje čaro.Nové technológie sa vyvíjajú a menia až príliš rýchlo.Napr. ešte sa dobre neudomácnila Plazma a už je tu Laser screen super kvalita ,polovičné náklady a malá spotreba.Ten zválcuje všetko.

  3. Ja by som zrušil všetky CD, DVD, BlueRay, HD DVD a neviem ešte aké sú… Proste všetky tie nechutné platne.

  4. ceny blueray pojdu urcite dole a nakoniec sa stane z toho masivna zalezitost tak ako to bolo v zaciatkoch dvd formatu

  5. HD DVD bol hlavne lacný lebo technológia výroby naväzuje na DVD. Blu-ray film stojí teraz asi 1100 sk a prehrávač okolo 30 tis.A to nechcem ani pomyslieť čo budú stáť Blu-ray napalovačky.

Nie je možné pridávať komentáre.