Microsoft Wireless Entertainment Desktop 7000

V týchto dňoch som dostal na recenziu naozaj exkluzívny kúsok Hardware. Jedná sa o multimediálnu sadu spoločnosti Microsoft nazvanú Microsoft Entertainment Desktop 7000. A ako sa s touto sadou pracuje a aká vlastne je sa dočítate v nasledujúcej recenzii.

Balenie

Keď mi túto sadu priniesli, tak mi kuriér podal do rúk celkom objemnú krabicu. Sám som bol zvedavý, čo všetko bude krabica obsahovať. Po menšom súboji s balením som sa konečne dopracoval k jeho veľmi zaujímavému obsahu. V balení sa nachádzali nasledujúce veci. Luxusná multimediálna klávesnica Microsoft Wireless Entertainment Keyboard 7000, myška Microsoft Wireless Laser Mouse 8000, nabíjačka na myšku a samozrejme v neposlednom rade CD s ovladačmi a zopár príručiek. Samozrejme nesmel chýbať ani USB Bluetooth prímač, keďže celá sada pracuje na technológii Blietooth. Poďme sa teraz lepšie pozrieť na jednotlivé časti balenia. Ako prvé by som sa rád pristavil pri klávesnici.

 

P2110002

P2110007

Klávesnica

Klávesnica Microsoft Wireless Entertainment Keyboard 7000 je naozaj netradičným dizajnérskym kúskom od spoločnosti Microsoft. Avšak tak ako je netradičná, tak je na druhej strane vysoko funkčná. Poďme si teraz predstaviť jej zaujímavé funkcie. Keď sa pozrieme na pravú stranu klávesnice, tak zbadáme niekoľko zaujímavých tlačidiel. Prvé je tlačidlo, ktorým sa pod Windows Vista, pre ktorý je klávesnica ako stvorená, priamo spúšťa aplikácia Windows Media Center. Hneď nad týmto tlačidlom sa nachádza tlačidlo Back, ktorým sa v prehliadači vrátite o stránku vzad. Avšak najzaujímavejším je polohovacie tlačidlo s OK uprostred. Microsoft sa totiž rozhodol, že do klávesnice priamo integruje funkciu myšky alebo touchpadu ak chcete. Nad týmto tlačidlom sa nachádza malý prepínač. Ak je prepínač v polohe blyžčie ku krížiku tak polohovacie tlačidlo slúži na scrollovanie v dokumentoch. Ak je tlačidlo prepnuté do polohy kurzor, tak sa s polohovacej plochy stáva plnohodnotný touchpad. Lenže kde je touchpad tam by mali byť aj tlačidlá myšky však ? Aj na toto Microsoft myslel.

P2110006

Ak sa presuniete na ľavú stranu klávesnice prvé čo vám udrie do očí sú práve ony spomínané tlačidlá myši. Pod nimi sa nachádza tlačidlo lupy, ktorým je možné priblížiť časť textu ak nevidíte práve najlepšie, nuž a pod tlačidlom lupy sa nachádza tlačidlo gadgets, ktoré vo Windows Vista spúšťa onen známy postranný panel. Avšak týmto sa výpočet zaujímavých tlačidiel ani z ďaleka nekončí. Hneď vedľa vymenovaného bloku tlačidiel sa nachádza takzvaný multimediálny blok. Teda je tu sada tlačidiel Play, dopredu a dozadu na prehrávanie hudby vo vašom obľúbenom prehrávači. Ďalej je tu tlačidlo Record za pomoci ktorého si môžete nechať nahrať váš obľúbený TV program. Nechýba ani tlačidlo Mute na stlmenie zvuku a ovladače hlasitosti a prepínania TV kanálov. Nuž a na záver tu máme tlačidlo, ktorým sa spúšťa aplikácia Windows Live Messsanger.

P2110005

Ako vidno klávesnica je naozaj neštandardná a priam nabitá funkciami. Neštandardné sú na nej ešte dve veci. Tou prvou sú funkćné klávesy. Kto by hľadal klasiku tak ju ennájde. V rámci šetrenia miestom a pohodlia sa Microsoft rozhodol pre senzorové dotykové klávesy. Voči nim mám však jednu naozaj malú výhradu. Niekedy reagujú až príliš citlivo, a tak sa vám než si zvyknete zopár krát stane, že si omylom vyvoláte help, alebo omylom stlačíte ESC. Nuž a ďalšou neštandardnou vecou je Windows klávesa. Tá nie je klasicky medzi CTRL a ALT. Ale je umiestnená pred SPACE v podobe štýlového Start Buttonu ala Windows Vista.

P2110012

Klávesnici na chod stačia štyri tužkové baterky, čo je naozaj veľmi slušný výkon, keď si zoberiete, že je priam nabitá funkciami.

Myška

Klávesnicu som vám teda predstavil. Poďme sa teraz spoločne pozrieť na myšku. Tak ako klávesnica aj Myš Microsoft Wireless Laser Mouse 8000 sa k počítaču pripája za pomoci technológie Bluetooth. Musím povedať, že myška je naozaj veľmi presná. A perfektne sadne do ruky. Nepozoroval som dokonca ani bolesti ruky a to aj po celodennej práci s ňou. Myška ma v spolupráci s ovladačom prekvapila jednou zaujímavou funkciou. Ak totiž stlačíte koliesko myši a máte otvorených viac okien. Tak sa vám zobrazia všetky prehľadne na vašom monitore. Nazval by som to zrýchlením funkcie ALT´+TAB. Veľmi dobrý a aj veľmi efektný nápad. Scrollovanie s touto myškou je inak okrem klasického spôsobu, možné aj do strán. Myška je ako jediná s tejto sady nabíjateľná. A ako je u Microsoftu zvykom, aj takú obyčajnú vec ako je nabíjanie vyriešil veľmi elegantne. Myšku položíte na špeciálnu nabíjačku, a ak sa nabíja, indikuje to na vrchu myšky pomaly blikajúca dióda. Inak to blikanie mi ani neviem prečo, pripomenulo tlkot srdca. Skutočne veľmi elegantné riešenie.

P2110009

VIDEO

 

Ovladače

Ovladače k tejto sade sú kapitola sama o sebe. Jedná sa o skutočne špičkový softvér. Ak vám totiž na nastavení či už klávesnice, alebo myšky niečo nevyhovuje, niet čo riešiť. Všetko si prispôsobíte za pomoci perfektných ovladačov. Nevyhovujú vám štandardné nastavenia kláves? Nevadí preprogramujte si to. S týmito ovladačmi skutočne nič nie je nemožné a jedná sa o prvotriedny softvér.

Záverom

Nuž čo dodať na záver ? Micorosft Wireless Entertainment Desktop 7000 je skutočne luxusná sada. Táto sada dokonca bez úhony prešla aj zaťažkávacou skúškou v podobe celodenného hrania Counter-Strike. Multimediá sa z jej pomocou ovládajú taktiež priam ukážkovo. Aj keď je cena okolo 5000 korún možno pre niekoho privysoká, tak verte, že v prípade tejto sady je tak tr
ochu oprávnená pretože ide o naozak špičkový výrobok.

Hodnotenie 5/5

Cena Okolo 5000Sk

Za spoluprácu ďakujem WWW.PETOCOMP.SK

6 názorov na “Microsoft Wireless Entertainment Desktop 7000

  1. No pekne Braňo, konečne máš niečo iné ako gadgety:) Páči sa mi tiež, že táto recenzia je dlhšia, ale horšie je na tom video, ktoré je super spracované, ale trocha tmavé, ale vidieť sa dá. Nech sa ti darí získavať podobné veci, keď ťa to tak baví.

  2. To JaMI Asi tak je to fakt kvalita a myšky kupujem už jedine od Microsoftu a klávesnice asi tiež. A to teraz neber tak, že to hovorím preto že recenzujem ich produkt.

  3. recenzia dobraaa len mi vadilo na videu ze bolo dost tmave, nabuduce treba viac svetla, inak co sa tyka tejto sady tak byto mala byt kvalitka, ja uz mam od nich druhu bezdratovu mysku a maximalna spokojnost

Nie je možné pridávať komentáre.