BENQ V 2400 Eco – Elegancia v 24 palcoch

V týchto dňoch som získal na recenziu jeden veľmi zaujímavý produkt. A síce sa jedná o FULL HD montiro BENQ  V 2400 Eco v 24 palcovom prevedení. Nuž a aký tento monitor v skutočnosti je si povieme v nasledujúcej recenzii.

Balenie

Krabice krabice ach tie krabice, povedal som si keď som zbadal rozmernú krabicu od tohto monitora. Po chvíľke váhania a špekulovania som sa však s radosťou pustil do rozbaľovania monitora. Inak krabica je riešená celkom zaujímavým spôsobom. Nedávate do nej monitor na stojáka, ako býva zvykom, ale pekne na ležato, a tak som krabicu musel najprv položiť na zem. Nuž a čo bolo obsahom balenia ?

DSC_0016

DSC_0017

Hneď prvý my padol do ruky a do oka podstavec monitora, nasledoval akýsi zvláštny dizajnérsky prvok v podobe držiaka na perá, aj keď týmto poslaním si  nie som až tak istý. Hneď za tým nasledoval VGA kábel. Kábel napájací, no a samozrejme samotný 24 palcový panel. Nuž a čo dostanete keď toto všetko dáte do hromady ?

Elegantný a originálny

Po poskladaní dostanete jeden elegantný a originálny 24 palcový monitor, v nie celkom tradičnom bielom prevedení. Viem všetci sme totiž zvyknutý na klasické čierne, prinajhoršom strieborné monitory, ale takýto biely elegantný dizajn sa okrem BENQ vidí hádam už len u Apple, ale pokojne ma v komentároch opravte ak sa pletiem.  Nuž a akú výbavičku má tento biely krásavec ?

DSC_0018

Výbavička a technické parametre

Na spodnej strane monitora toho veľa nenájdete, ten kto  by očakával priehrštie portov bude jednoduchosťou možno trocha sklamaný. Avšak v tomto prípade, účel svätí prostriedky. A tak na spodnej strane nájdete iba VGA výstup a HDMI port, samozrejme napájanie. Na pravej strane sa potom nachádzajú ovládacie prvky vášho OSD menu, a na ľavej strane  vstup  pre slúchadlá. Vpredu potom nájdete už len hlavný vypínač monitora.

DSC_0020

Nastavenia OSD

V tomto odstavci by som sa rád trocha pristavil pri celkom bohatých možnostiach nastavenia parametrov displeja, ktoré sa vykonáva cez onscreen menu. Nastaviť si tu môžete okrem klasických nastavení si môžete vybrať aj z niekoľkých režimov zobrazenia monitora. A to podľa toho, či pozeráte film, hráte hry, alebo chcete ušetriť spotrebu energie v režime Eco. Samozrejme sa tu dajú ďalej nastaviť aj parametre zvuku, ale neočakávajte úžasnú kvalitu, preda len, je to v prvom rade kvalitný monitor a nie repro sústava.

Podpora rozlíšení a ako sa na tom hralo či pracovalo

Viem možno na prvý pohľad nesúvisiace záležitosti ale verte, že nie je jedno aké rozlíšenie používate, a už vôbec nie je jedno, či pripájate monitor cez VGA, alebo HDMI. A tak môžete tento monitor nastaviť od klasických 800×600  až po jeho maximálne a vrelo odporúčané rozlíšenie 1920×1080. A poviem vám surfovať v tomto rozlíšení po webe, alebo pozerať film , či hrať hru je zážitok.

DSC_0025

Google maps sa prezerajú trocha inak

Keď sme pri hrách. Monitor som testoval na dvoch hrách a to na klasike Counter Strike, a trocha novšej záležitosti Left 4 Dead. Pričom neviem čo sa stalo, a či si hra Left 4 Dead dáko zdetekovala, že som pripojený cez HDMI. Isté však je, že defaultné nastavenia zrazu chceli gamepad, ako keď hráte na konzole. Zaujímavé.

Left 4 Dead Test

A čo web Nuž webstránky sa na takomto rozlíšení prezerajú tiež celkom luxusne. Ale pripravte sa  na momenty prekvapenia, keď niektoré weby prosto nie sú dizajnované na takéto veľké rozlíšenia, a ostanú nevycentrované vpravo. Príkladom z našich končín buďiž denník SME.

A čo filmy ? No tak to je kapitola sama pre seba. Ako vzorku som si zohnal film Monstra Versus Vetřelci v HD kvalite, keďže animované filmy majú vždy najširšiu škálu farieb. Nuž a treba povedať, že zobrazovanie a podanie farieb bolo naozaj na vysokej úrovni.

Čo dodať záverom ?

Monitor BENQ V2400Eco je vo svojom netradičnom bielom prevedení, určite zaujímavým kúskom. Možno trocha chudobnejšiu výbavu, čo sa týka výstupov, bohato vynahrádza rozmerom 24 palcov, a veľmi kvalitným a príjemným zobrazovaním, ktoré ukáže svoju silu hlavne, ak máte monitor zapojený cez HDMI výstup. Takže ak hľadáte nový LCD monitor, určite sa celkom oplatí pouvažovať aj nad týmto netradičným modelom.

12 názorov na “BENQ V 2400 Eco – Elegancia v 24 palcoch

 1. No , tento monitor je určený hlavne pre hráčov. Doba odozvy je 5 ms a je tiež kompatibilný so Sony PlayStation 3 a Xbox 360 Elite a to iné monitory nemajú.Tento monitor má síce len 6 bit-ov ale disponuje mimoriadnym kontrastným pomerom 5.000.000:1 aby dodal komplexným obrazom hĺbku farieb .Maximálna hodnota spotreby sa vojde do výrobcom udaných 28 W s 5W rezervou a to je super. Od 50 % jasu se bohužial stává bielá šedou, ale čo byste čakali, jedná sa o TN panel technologiu. Je to monitor pre domácich uživatelov a v tejto cenovej relácií približne 240 EUR je zaujimavý. Vďaka technológii Senseye® a jej šiestim špeciálnym kalibračným technikám, zobrazuja BenQ najvernejšie farby pomocou piatich prednastavených režimov – štandard, film, hry, foto a sRGB. Pre svoje každodenné potreby získate najkvalitnejšie zobrazenie. Já osobne vlastním Fujitsu scenicview s IPS technologiou, ale to už je iná kategória.

 2. No , tento monitor je určený hlavne pre hráčov. Doba odozvy je 5 ms a je tiež kompatibilný so Sony PlayStation 3 a Xbox 360 Elite a to iné monitory nemajú.Tento monitor má síce len 6 bit-ov ale disponuje mimoriadnym kontrastným pomerom 5.000.000:1 aby dodal komplexným obrazom hĺbku farieb .Maximálna hodnota spotreby sa vojde do výrobcom udaných 28 W s 5W rezervou a to je super. Od 50 % jasu se bohužial stává bielá šedou, ale čo byste čakali, jedná sa o TN panel technologiu. Je to monitor pre domácich uživatelov a v tejto cenovej relácií približne 240 EUR je zaujimavý. Vďaka technológii Senseye® a jej šiestim špeciálnym kalibračným technikám, zobrazuja BenQ najvernejšie farby pomocou piatich prednastavených režimov – štandard, film, hry, foto a sRGB. Pre svoje každodenné potreby získate najkvalitnejšie zobrazenie. Já osobne vlastním Fujitsu scenicview s IPS technologiou, ale to už je iná kategória.

 3. No hej, len prehanas, 17tky a 19tky si v dnesnej dobe nikto nekupi, teraz uz kazdy monitor ma aspon 1080p, ako prave aj tento.

  Mainstream je aspon 1200 na vysku, cize 1920×1200.. za velke rozlisenie by som videl 2560×1600..

 4. NO pre niekoho kto prejde s klasickej 17 palcovky alebo 19tky to skok je oto musiíš uznať. A za s pre každého je niečo iné dosť veľké

 5. Brano, neblazni, 1920×1080 (tusim tento monitor je prave 1080p) nie je vobec velke rozlisenie :))

 6. No hej, len prehanas, 17tky a 19tky si v dnesnej dobe nikto nekupi, teraz uz kazdy monitor ma aspon 1080p, ako prave aj tento.

  Mainstream je aspon 1200 na vysku, cize 1920×1200.. za velke rozlisenie by som videl 2560×1600..

 7. Brano, neblazni, 1920×1080 (tusim tento monitor je prave 1080p) nie je vobec velke rozlisenie :))

  • NO pre niekoho kto prejde s klasickej 17 palcovky alebo 19tky to skok je oto musiíš uznať. A za s pre každého je niečo iné dosť veľké

Nie je možné pridávať komentáre.