Aké sú naše televízie?

Nedávno sa na mojom blogu pod príspevkom o tom ako vyzerali rôzne webstránky rozpútala trocha off topic diskusia o kvalite našich televízií. Mišo Slánčik na túto diskusiu reagoval samostatným postom na svojom blogu. Nuž a ja tiež pripájam svoj názor na vec.

STV

Slovensá televízia zažila už toľko výmen riaditeľov, že to hádam nemá obdobu ani inde vo svete. Avšak nech si hovorí kto chce čo chce za riaditeľovania pána Rybníčka sa podľa mňa STV darilo najlepšie. Hlavne čo sa týka pozdvihnutia dizajnu televízie na slušnú technickú úroveň. Ale TV je žiá hlavne reláciami a tu bola a je STV trocha schizofrenická. Prečo? Nuž pretože Jednotka sa chová totálne ako komerčná TV a Dvojka ako verejnoprávne médium. Ako keby v jednej budove sídlili dve rozdielne Televízie. Jednotka pri tom produkuje celkom zaujímavé programy. Napríklad taká satirická show S.O.S má niečo do seba. Dvojka mala doteraz najlepšiu reláciu Pod Lampou avšak po posledných udalostiach sa obávam o jej kvalitu a o kvalitu STV ako takej.

TV JOJ

TV JOJ prináša svojim divákom nenáročnejšiu formu zábavy. A treba povedať, že to robí viac než dobre. Obľúbené sú jej programy ako Inkognito či kvíz Páli vám to. Samozrejme TV JOJ nakúpila aj kvalitné filmy a seriály. Momentálne boduje u mnohých zo seriálom PrisonBreak, ktorý patrý údajne medzi seriálovú špičku. Taktiež odvysielala úspešnú reality show Vyvolený. Len mám obavy aby sa trocha nesekla zo show Celebrity camp. Nuž uvídíme. Jediné čo by som jojke vytkol sú zvieratká na konci správ. Tie podľa mňa v spravodajstve nemajú čo robiť. Pôsobí to potom dosť detinsky.

TV Markíza

Markíza bola kedysi dobrá TV. Avšak po príchode TV JOJ akoby uťal a kvalita išla dosť prudko dole. Markíza zrejme v snahe predstihnúť JOJ v sledovanosti zabúda na kvalitu a vsádza na bulvár a kvantitu. Markíza u mňa stratila na vážnosti dvojnásobným angažovaním manželov Mojsejovcov

TA3

V diskusii ste však všetci akosi zabudli na jednu TV a to televíziu TA3. Je pravda, že je špecializovamá čisto na spravodajstvo, ale to jej určite neuberá na zaujímavosti. Práve naopak, na naše pomery je to totiž veľmi dobre zabehaná spravodajská televízia, ktorú si rád pozriem, aj keď len prostredníctvom internetu, pretože tu v Stupave sa tak skoro káblovky nedočkáme. Jediné riešenie v našich končinách je DIGI TV