Na čom trénujem svoju angličtinu – pár užitočných tipov

Dnes som sa rozhodol, že vám ponúknem pár tipov ako sa dá naučiť, alebo aspoň celkom efektívne precvičiť angličtina. Ponúknem vám niekoľko zdrojov, ktoré sám používam na trénovanie angličtiny.

Najprv by som vám chcel odporučiť podcast dvoch profesorov angličtiny. Jeden je Američan a druhý Angličan. Obaja učia na Japonskej univerzite angličtinu a pritom produkujú skvelý a vtipný podcast Bob and Rob show. Nie je to len zábavná show, ale veľmi premyslené lekcie angličtiny. Pri tomto podcaste sa normálne teším na ďalšie vydanie. Páni sú vtipný a ešte aj veľa naučia.

Druhý zdroj, ktorý som začal používať pri cvičení angličtiny, je počúvanie BBC World Service. Preto ma trocha mrzí, že naša premúdrelá Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie odobrala tejto stanici licenciu. Vraj za to môže náš skvelý jazykový zákon. A tak my neostáva nič iné ako si naladiť toto skvelé rádio na internete.

Nuž a samozrejme sa pri práci nevyhnem ani čítaným informáciám na nete. A čo sa týka komunikácie som na tom asi tak, že na chate sa dohodnem. S počutia rozumiem, ale ak by na mňa spustil ktosi cez Skype anglicky tak veru neviem ako by to dopadlo.

Inak som celkom zvedavý, aké metódy učenia sa jazykov počúvate vy osobne. Dajme si v diskusii navzájom pár užitočných tipov.