Zvažujem kúpu TV karty na príjem DVB-T

Tak vďaka tomu, že som si od kamarátov s firmy TOCOM požičal TV Kartu, som celkom naklonený myšlienke túto kartu zakúpiť a z veľkého PC tým pádom spraviť plnohodnotné multimediálne centrum. Ono ani cena karty nie je nejako veľká. Karta stojí do 2000 Sk, a DVB-T anténa sa dá zohnať už od 600 SK. Našťastie má môj dom vhodnú polohu na príjem DVB-T signálu. Chytám tu STV1, STV2, Markízu, TV JOJ a dokonca aj TA3. Celkom by som bol zvedavý, čo by som chytil na externú DVB´-T anténu. Ak nič viac, aspoň by som mal kvalitnejší príjem. Čo poviete mám do toho ísť ?

6 názorov na “Zvažujem kúpu TV karty na príjem DVB-T

  1. DVBT? T znamena terestrialne, cez satelit chytas DVBS, cez kablovku sa pouziva DVB-C, teda cable
    Tieto systemu sa navzajom nekamaratia, mam doma DVB-C od Satra a jeto velmi super. Ziadne stvorceky ako u lacnych vysielatelov cez satelit typu digitv.

  2. prosím Vás čo si myslíte je možné príjimať DVB T cez sateliť na mieste kde ešte nie je momentálne pokrytie ?
    Ak ano čo ktomu treba.
    vdaka Evzen

  3. Pardón SIGMATEK. Ak Ti to nesúri tak ešte počkaj, ceny klesnú.Ja som to kúpil náhodou.Teraz mám aj TA3.Drahú káblovku nepotrebujem a dnešné internetové Tv to ponúkajú lacnejšie tie rôzne triplay .

  4. Mne sa podaril zohnať za liter SIGMATEC DVB150 stojí 1750Sk.Pozerám dva telavízory s uhlopr.72cm a je to super nič lepšie som nevidel.Na malom monitore si tú kvalitu tak nevychutnáš,leda že by tá karta mala dobrý tv-výstup.Analóg skončí možno o 3 roky. Čo sa týka externej antény sito za 400 Sk Ti bude stačiť ak ho správne nasmeruješ.Ak chceš ale pozerať české programy na Brnenskom multiplexe, tak smerová Colorka alebo Emme Esse na streche je nutná.

Nie je možné pridávať komentáre.