USB rollup piano od USBGeek

Milé deti, dne si dáme trocha hudobnej výchovy, pretože naša škola dostala novú učebnú pomôcku….. Ale nie nebojte sa nepomýlili ste si adresu webu a ani mi nepreskočilo. To sa mi len na recenziu dostal z USBGeek celkom zaujímavý hudobný nástroj pod názvom USB Rollup Piano.

 

DVC00644 DVC00646

Tak sa na to pozrime

Celé USB piano je kompletne vyhotovené z veľmi ohybnej gumy. Klávesy na piáne sú štandardne rozložené s tým rozdielom, že oproti klasickým piánam nie sú poltónové klávesy vystúpené, čo môže niekedy pri hraní pôsobiť problémy. K piánu sa dodáva samozrejme aj softvér, bez, ktorého sa piáno nezaobíde a je celkom zaujímavo riešený. Porogram obsahuje kompletnú databanku nástrojov, ktorých tu nájdete až 128 a znejú celkom slušne. Tak isto softvér obsahuje niekoľko rytmov od Tanga až po Techno. Každému rytmu je možné počas hrania nastaviť rýchlosť. Softvér sa dá používať v dvoch režimoch a to free play, kde si proste len tak hráte, alebo takzvaný learning mód, pri ktorom si z databázy vyberiete pesničku ktorú sa chcete naučiť. Následne na obrazovke začnú na klávesy padať guličky, a vy máte za úlohu trafiť tú klávesu, na ktorú gulička padá, a tak sa hravou formou naučíte hrať na piáne.

DVC00647 DVC00649

Nie všetko je však také ružové ako to vyzerá. Testovacím objektom bola moja mama, ktorá kedysi hrávala na klavíri. Pokiaľ sme hrali pomalé pesničky, všetko bolo v poriadku. Problém však začal pri rýchlejších skladbách. Pri ľudovke Pec nám spadla milé piáno akosi nestíhalo reagovať na stláčanie kláves, a malo veľmi pomalú odozvu, alebo nezahralo vôbec. Možno len bola chyba u nás a treba nájsť spôsob ako na tomto piáne hrať, alebo za to môže vyhotovenie hudobného nástroja, ktovie. rozhodne je trocha škoda, že nástroj nereagoval ako by si človek predstavoval. Takže….

DVC00652

Čo povedať na záver

Ak by nástroj netrpel hore spomenutou pomalou odozvou, tak by sa jednalo o geniálnu cestu, ako dnešné počítačové deti dokopať k hudobnej výchove nenásilnou formou. Napriek týmto drobným neduhom nástroju dávam 4 z 5 už len za originálne vyhotovenie.

4z5

ProduktLink

3 názory na “USB rollup piano od USBGeek

  1. Je možné, že zlá odozva bola spôsobená veľkým bufferom zvukovej karty, tým pádom väčšou latenciou…

Nie je možné pridávať komentáre.