Reckless Racing pre iPad hra ktorá zaujme aj soundtrackom

Občas sa stane celkom zaujímavá  vec . Stiahnete si appku prípadne si kúpite hru a tešíte sa že sa zahráte. Avšak prvé čo vás dostane do kolien, nie je ani tak hra samotná ako jej soundtrack.  O mne je známe, že si vypočujem všetko od dance až po country. Avšak to čo spáchali autory hry pre iPad Reckless  Racing HD, ma dostalo do kolien. Nie len že spravily perfektnú oddychovú hru, ale korunovali to geniálnym songom v štýle country trochu šmrncnutým dance music. Keď som prvý raz hru spustil tak som si povedal ono okrídlené Sánka dole šéfe. Toto sa pánom s Pixelbites podarilo priam dokonale. Uletené závody a kt omu geniálna country/dance hudba. To je prosím Reckless  Racing. Myslím, že neoľutujete ak si túto hru pre iPad zaobstaráte. A ako ochutnávku vám ponúkam samotný soundtrack. Inak song sa volá Instant Remedy, a podľa mňa jeden z naj songov k iPad hrám aké som zatiaľ počul.

 

 

Testovacie zariadenie zapožičal Shoppie.sk

Raňajky s Pricemaniou boli plné zaujímavých informácií

Včera sa v priestoroch Cafe Cverna uskutočnili raňajky nás novinárov a zamestnancov portálu Pricemania.sk Bolo to veľmi príjemné temer až neformálne stretnutie, na ktorom sme sa dozvedeli niečo z minulosti Pricemanie, jej súčasnoti ale aj jej plánov do budúcnosti. Vedeli ste napríklad, že tento rok Pricemania oslavuje už svoje štvrté narodeniny ? Ale poďme pekne po poriadku. Na úvod akciu uviedla PR manažérka Pricemanie Simona Chrappová.

Potom sa už ujal slova sám šéf Pricemanie Michal Král. A keďže Michal je správny šéf tak nám predstavil aj ostatných kľúčových členov teamu Pricemanie. Nebudem ich tu teraz menovať, keďže všetko som zaznamenal na audio, ktoré sa povaľuje tu niekde na okolo. Na pretras prišli aj rôzne grafy a čísla. Hovorilo sa o tom, že Vianočné obdobie je najlepšie obdobie čo sa týka návštevnosti portálu. Mimochodom vedeli ste že portál navštívi až 800 000 ľudí mesačne ? To je myslím priam úctyhodné číslo.

Michal Král ďalej predstavil program Pricemanie Overený obchod. Jedná sa o program v ktorom Pricemania pravidelne vyhodnocuje zúčastnené eshopi a udeľuje im titul overeného obchodu. To znamená, že v tomto obchode môžete bez obáv nakupovať. Programu sa zúčastňuje zatial 175 obchodov. S toho titul overený obchod získalo 61 obchodníkov. Pricemania zabudovala do svojho engine aj niekoľko noviniek. Jednak je to Google mapa pre prípad že preferujete osobný odber v danom obchode, a druhá novinka je porovnávanie rovnakej kategórie produktov vedľa seba, kde si podrobne môžete porovnať ich možnosti. Vhodné je to najmä pri notebookoch či mobiloch. Ďalšou novinkou je mobilná aplikácia Pricemanie. Za pomoci nej si môžete v obchode oscanovať EAN kód produktu a následne porovnať ceny priamo na Pricemanii. A čo plány do budúcna ?

 

V budúcnosti plánuje Pricemanie napríklad aj expanziu do čiech a to hneď budúci rok, kedy chce spustiť portál Pricemania.cz. Či integráciu portálu Bazarmania.sk alebo spoustenie agregátora skutočne kvalitných zľavových portálov Zlavomania.sk.

 

Pricemania tak sito podporovala aj niektoré neziskové projekty, ako je Barcamp, či Unicamp, alebo Beach open series. Takže ako vidno Pricemania sa naozaj činí a má celkom smelé plány aj do budúcnosti. Osobne Pricemanii fandím, a dúfam že budú aj ďalej tak kvalitným portálom ako doteraz.

Dec_09_2011-002 by Brano Rac

Prezentácia Microsoft Hotmail a SkyDrive

Včera som sa v spoločnosti Microsoft zúčastnil celkom zaujímavej prezentácie pod vedením Tomáša Košku. A čo nové sme sa na tejto prezentácii dozvedeli ? Dozvedeli sme sa napríklad, že zhruba o dva týždne by mal Microsoft spustiť niekoľko zásadných noviniek v službe Hotmail. Ako je napríklad zjednodušené triedenie, kde Hotmail rospozná, či sa jedná o klasický mail, newsletter, alebo ponuku dákeho zľavomatu, ktorých chodí do našich mailových schránok požehnane. Na deme nám bolo predvedené ako bude nová verzia hotmailu fungovať.

Pribudne tak napríklad aj možnosť tvorenia aliasov mailu. Napríklad okrem základnej branorac@windowslive.com adresy si budem môcť vytvoriť akýkoľvek alias, ktorý bude slúžiť ako normálna mailová schránka. A ak už alias potrebovať nebudem, jednoducho ho zmažem, a adresa prestane existovať. Tak isto bolo zjednodušené triedenie a mazanie mailov, a vyzerá to naozaj veľmi dobre. Ďalšou časťou prezentácia bola služba SkyDrive, ktorá prešla tiež veľmi mohutnou renováciou, a je integrovaná aj do služby hotmail. Ako vidno Microsoft sa evidentne snaží. No a ako bonus som pre Vás pripravil kompletný hodinový necenzurovaný záznam dnešnej prezentácie. Takže, myslím že môžeme nechať hovoriť Tomáša Košku.

Ako by sa vám páčil obnovený pravidelný nepravidelný podcast ?

Milí moji priatelia rozhodol som sa, že s času načas a časom možno aj pravidelne, spácham novinkový podcast. Tento podcast je nahrávaný pomocou služby Spreaker, a tak prosím ešte odpustite menšie chybičky, keďže sa Spreaker zatiaľ len učím používať. Ale vizerá to veľmi zaujímavo, keďže sa s nim dá podcastovať live a má aj oficiálnu iPhone aplikáciu. A o čom to bude dnes ?Samozrejme o Najtwitteristovi, o Google hangout,, či o jednom tweetnutom vtipe. Tak dúfam, že sa vám tento podcast bude páčiť. Ako sa vraví, stay tuned. Pravidelne updatovaný player sa tak isto nachádza aj v sidebare blogu.

 

Koncert klasickej hudby v Mástskom kostole v Stupave

V Stupave sa tento víkend koná tradičný Deň zelá, a aj pri tejto príležitosti sa v Mástskom kostole v Stupave uskutočnil vo štvrtok koncert vážnej hudby. Normálne na také podujatia nechodím, ale dačo mi našepkávalo, že by to mohlo byť celkom fajn. A veru nemýlil som sa. Zneli diela inštrumentálne operné ale aj zborové.

Pokračovať v čítaní