Raňajky s Pricemaniou boli plné zaujímavých informácií

Včera sa v priestoroch Cafe Cverna uskutočnili raňajky nás novinárov a zamestnancov portálu Pricemania.sk Bolo to veľmi príjemné temer až neformálne stretnutie, na ktorom sme sa dozvedeli niečo z minulosti Pricemanie, jej súčasnoti ale aj jej plánov do budúcnosti. Vedeli ste napríklad, že tento rok Pricemania oslavuje už svoje štvrté narodeniny ? Ale poďme pekne po poriadku. Na úvod akciu uviedla PR manažérka Pricemanie Simona Chrappová.

Potom sa už ujal slova sám šéf Pricemanie Michal Král. A keďže Michal je správny šéf tak nám predstavil aj ostatných kľúčových členov teamu Pricemanie. Nebudem ich tu teraz menovať, keďže všetko som zaznamenal na audio, ktoré sa povaľuje tu niekde na okolo. Na pretras prišli aj rôzne grafy a čísla. Hovorilo sa o tom, že Vianočné obdobie je najlepšie obdobie čo sa týka návštevnosti portálu. Mimochodom vedeli ste že portál navštívi až 800 000 ľudí mesačne ? To je myslím priam úctyhodné číslo.

Michal Král ďalej predstavil program Pricemanie Overený obchod. Jedná sa o program v ktorom Pricemania pravidelne vyhodnocuje zúčastnené eshopi a udeľuje im titul overeného obchodu. To znamená, že v tomto obchode môžete bez obáv nakupovať. Programu sa zúčastňuje zatial 175 obchodov. S toho titul overený obchod získalo 61 obchodníkov. Pricemania zabudovala do svojho engine aj niekoľko noviniek. Jednak je to Google mapa pre prípad že preferujete osobný odber v danom obchode, a druhá novinka je porovnávanie rovnakej kategórie produktov vedľa seba, kde si podrobne môžete porovnať ich možnosti. Vhodné je to najmä pri notebookoch či mobiloch. Ďalšou novinkou je mobilná aplikácia Pricemanie. Za pomoci nej si môžete v obchode oscanovať EAN kód produktu a následne porovnať ceny priamo na Pricemanii. A čo plány do budúcna ?

 

V budúcnosti plánuje Pricemanie napríklad aj expanziu do čiech a to hneď budúci rok, kedy chce spustiť portál Pricemania.cz. Či integráciu portálu Bazarmania.sk alebo spoustenie agregátora skutočne kvalitných zľavových portálov Zlavomania.sk.

 

Pricemania tak sito podporovala aj niektoré neziskové projekty, ako je Barcamp, či Unicamp, alebo Beach open series. Takže ako vidno Pricemania sa naozaj činí a má celkom smelé plány aj do budúcnosti. Osobne Pricemanii fandím, a dúfam že budú aj ďalej tak kvalitným portálom ako doteraz.

Dec_09_2011-002 by Brano Rac