Topcom Webtalker 5000 užite si Skype bez PC

Keď som na internete hľadal nejaký vhodný a zaujímavý produkt na recenzovanie, tak mi do oka padol produkt spoločnosti TOPCOM. Konkrétne sa jedná o Skype telefón Webtalker 5000. Týmto by som sa chcel Slovenskej pobočke TOPCOMu poďakovať, že mi umožnila jeho testovanie. Nuž a čim sa líši tento telefón od statných Skype telefónov ?

DVC00642

Dizajn

Nuž prvý naozaj trochu upúta aj dizajn, pretože Webtalker sa viac podobá na klasický stolný telefón, aký sa dá vidieť na stoloch sekretárok firiem, než na bežný Skype telefón, na aký sme v našich končinách zvyknutý. Telefón má celkom veľké numerické tlačídlá ktoré rýchlo reagujú na stlačenie. Po pravej strane sa nachádzajú tlačidlá na pridávanie hlasitosti, a tak isto tlačidlo reproduktora, ktorým sa aktivuje konferenčný hovor, a vy tým pádom nemusíte držať v ruke slúchadlo Nuž a všetkým tlačidlám dominuje kurzorové neprehliadnuteľné tlačidlo Skype a tlačidlá na prijatie a položenie hovoru. Na ľavej strane sa potom nachádza ono spomínané slúchadlo, a pod ním reproduktor pre konferenčný hovor. Prístroj je ďalej vybavený plnofarebným sklápateľným displejom.

DVC00643

Inštalácia a prvý hovor

Ok prístroj samotný sme si opísali, a ideme ho nainštalovať. Ako už nadpis napovedá budeme používať Skype bez nutnosti zapnutia PC. Akoto teda funguje ? Po vybalení prístroj zapojíme do elektriny. V balení sa nachádza LAN kábel, ktorým prepojíme Webtalker 5000 a náš router a to je všetko. Môžeme začať telefonovať. V mojom prípade prístroj automaticky rospoznal DHCP nastavenie siete, avšak v nastaveniach sa samozrejme dajú nastaviť aj IP adresy v prípade, že DHCP nepoužívate.

Pri prvom spustení sa vás prístroj spýta na presný čas a dátum. Pozor dátum sa nastavuje v americkom formáte, teda mesiac, deň a rok. Nuž a po úspešnom nastavení prístroja a spojenia nám už nič nebráni v telefonovaní, keďže prístroj obsahuje všetky funkcie Skype vrátane vyhľadávania a pridávania kontaktov. Nepodporuje len chat a videohovor.

 

 

A ako zneje ?

Nuž zvuková stránka príliš neočarí, ale na druhej strane ani vyslovene neurazí. Ak hľadáte kancelársky telefón, a netrápi vás nižšia kvalita zvuku, tak je potom všetko v poriadku. Avšak neviem prečo, ale osobne mi lepšie znejú USB Skype telefóny. Ale ako vravím v tomto prípade ide o čisto subjektývny názor.

Záver

TOPCOM Webtalker 5000 je veľmi zaujímavé riešenie, už len preto, že na jeho používanie nepotrebujete zapnuté PC a stačí vám len router. Čo mu trochu uberá u mňa body, je kvalita zvuku, ktorá mohla byť predsa len o máličko vyššia. Ale ak ste spoločnosť v rámci ktorej sa komunikuje dosť cez Skype a hľadáte prístroj pre napríklad sekretárku, je potom Webtalker 5000 ideálne riešenie. Osobne mu dávam 4 ž 5.

DOPLNENÉ: Cena prístroja s DPH je  5.799,- SKK

4z5

11 názorov na “Topcom Webtalker 5000 užite si Skype bez PC

  1. Funkciu update som nespomínal považujem ju totiž za štandard. určite by som bol spomenul keby tam nebola.

  2. Pre Depiho. Topcom Webt@lker 5000 samozrejme umoznuje automaticke update software (Skype). Da sa nastavit v Settings/Advanced/Software updates

  3. Zaujimava vecicka. Zaujimalo by ma ci potom Topcom umoznuje aj upgrade firmwaru?

    Vecicka sa mi celkom pozdava, ale nie som zase taky Skype fanatik, aby som si to kupil a tu cenu. Idealnejsi by bol pre mna Skype v mobile 🙂

    BTW ked si testoval volanie mal si radsej skusit vytocit TestCall.

  4. No jasne, preco nie ? 🙂 Hladal som vzdy skype telefon (predstava, ze budem vzdy nasadzovat sluchadla ako idiot ked niekto niekedy zavola ma zabijala). USB telefony sa mi nelubili (kopa kablov do PC), toto je cool 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.