Speed-Link Skype web phone – Skype telefón do 1000SK

Dnes by som vám chcel predstaviť niečo s trocha iného súdku ako ste odo mňa zvyknutý. Nepôjde o klasickú softvérovú recenziu, alebo o článok o web 2.0 Tento raz som sa pozrel na zúbok Hardware. Avšak pri internete naďalej zostaneme pretože sa jedná o VOIP Skype telefón firmy Speed-link

Dodávka

Telefón sa dodáva v aspoň pre mňa nie veľmi praktickom plastovom balení, ktoré ak chcete telefón používať musíte chtiac či nechtiac zničiť. Ale to vás ako koncového zákazníka nemusí trápiť skôr to trápilo mňa ako recenzenta. A čo vlastne v tom balení dostaneme? Okrem samotného Skype telefónu je to cd z ovládačmi a manuál. Nič viac nič menej. Mimochodom firmy konečne začínajú dodávať ovládače na mini CD a nie na klasickom CD čím sa šetrí miesto a aj balenie môže byť menšie. Jednu výhradu by som však mal k manuálu. Nejde ani tak o to, že je mini. Veď na inštaláciu ho skoro nepotrebujete. Ale akosi mi v ňom chýba slovenčina. Nie že by som neovládal angličtinu, ale predsa nie každý ňu vládne.

 

Technické parametre

Výrobca udáva nasledovné technické parametre

-Veľký LCD displej z informáciami o hovore čase a dátume

-Tlačidlá pre navigáciu v menu. Prijatie a položenie hovoru

-Numerická klávesnica s tlačidlami * a #

-Možnosř navigácie v Skype bez použitia myši a klávesnice

-1.4m dlhý USB kábel

 

Inštalácia zariadenia

Inštalácia telefónu je skutočne jednoduchou záležitosťou a zvládnuť by ju mal každý kto pracuje s PC. Telefón sa jednoducho zasunie do voľného USB portu. Následne sa s CD nainštalujú ovládače a zariadenie je pripravené na používanie. Jednoduché čo poviete.

Funkcie.

Teraz sa dostávame k tomu čo bude asi zaujímať veľa ľudí. Aké funkcie nám tento telefón ponúka. Tak ako prvé tu máme tlačidlo adresár alebo ak chcete contac tlist. Po jeho stlačení sa automaticky otvorí okno programu Skype. Tým istým tlačidlom vyberáme kontakt s ktorým chceme nadviazať spojenie. Spojenie nadviažeme stlačením tlačidla so symbolom zeleného slúchadla a môžeme smelo komunikovať. Mimochodom prekvapil ma celkom dobrý zvuk tohto prístroja a nevšimol som si ani nejaké výrazné nežiaduce rušenia ako napríklad ozvenu vlastného hlasu za čo tento telefón chválim Ukončenie hovoru sa vykoná stlačením tlačidla so symbolom červeného slúchadla, pričom sa okno programu Skype automaticky schová do system tray.

Tento Skype telefón samozrejme disponuje aj klasickou klávesnicou akú poznáme z mobilov. Využijete ju hlavne vtedy ak máte zaplatený program SkypeOut, ktorý umožňuje telefonovanie z PC na pevné linky. Nezabúdajte však vytáčať čísla vo formáte +421.

Na telefóne sa ďalej nachádzajú dve diódy. Červená indikuje či je telefón zapojený a neustále svieti. Zelená sa rozsvieti pokiaľ telefonujete

Design

Poďme sa teraz pozrieť na nemenej dôležitú časť tejto recenzie a tou je dizajn produktu. Pri pohľade na tento telefón sa totiž nemožno ubrániť pocitu, že sa akosi veľmi podobá na niektorý zo starších modelov mobilov od Nokie. V strede v hornej časti telefónu sa nachádza LCD displej, ktorý zobrazuje údaje o hlasitosti, dátume a čase. V prípade volania na pevnú linku zobrazuje aj vytáčané telefónne číslo. Displej je prehľadný a dobre čitateľný. Aj keď je telefón vyrobený z plastu tak pôsobí dojmom, že toho celkom dosť vydrží. Celkom som bol milo prekvapený, že ma neobťažovalo ani dlhšie držanie prístroja v ruke. Nuž a ako telefón vyzerá sa môžete presvedčiť s priloženého videa..

Záver.

Čo povedať na záver? Skype telefón od Speed-linku je veľmi slušný prístroj v cenovej kategórii do 1000 SK. Jedná sa o dore zvládnuté zariadenie tak po stránke funkčnej ako aj dizajnovej. Možno chýba funkcia ako hlasitý odposluch ale v tejto cenovej kategórii ju ani nemožno očakávať. Ak teda premýšľate nad Skype telefónom a nechcete zaň utrácať ťažké peniaze, tak je potom Skype telefón Speed-link USB VoIP & Skype Web Phone dobrá voľba.

Zariadenie zapožičal Progamingshop.sk

3 názory na “Speed-Link Skype web phone – Skype telefón do 1000SK

  1. Celkom v pohode recenzia. Suhlasim s Jonasom, ze to video si mohol okomentovat. Inak ten mobil ma dizajn presne podla NOKIE 3210 /to bol moj prvy mobil 😛

Nie je možné pridávať komentáre.