Solárne rádio od BrandoWorkshop – recenzia

Ja som človek, ktorý ktovieako nedôveruje alternatívnym zdrojom energie, ako je slnečná alebo veterná energia. Moju nedvôveru v tieto zdroje energie však nalomil produkt z BrandoWorkshop, ktorý si teraz spoločne predstavíme.

DVC00665

V celkom obyčajnej nenápadnej krabici ku mne pricestoval výrobok pod názvom Solar palm Radio. Ako už z názvu vyplýva, jedná sa o rádio na slnečný pohon. Pre objektivitu však treba povedať, že v balení sa nachádza okrem rádia aj jedna tužková batéria a tri malé baterky, ktoré sa dávajú do hodiniek a slúchadlá . Tužková batéria poháňa rádio keď sa nachádzate vo vnútorných priestoroch, a akosi nemáte prístup k slnečnému svetlu. Tri mini batérie napájajú led diódu, ktorá slúži ako baterka. To je celkom vhodné, keď ste napríklad na stanovačke.

DVC00669

Samotné rádio je spracované veľmi jednoducho a elegantne. V predu sa nachádza spomínaná LED dióda, na zadnej strane je umiestnený obligátny jack na slúchadlá. Na pravom boku sa nachádza tlačidlo volume na reguláciu hlasitosti a na ľavom, prepínač vlnovej dĺžky AM FM, ktorý zároveň slúži ako vypínač a taktiež sa tu nachádza potenciometer, ktorým sa ladí stanica. K ladeniu stanice mám však isté výhrady. Ono koliesko alebo potenciometer ak chcete je nastavený až príliš citlivo, a tak sa sem tam stane, že si stanicu nechtiac rozladíte.

DVC00670 DVC00671

Teraz sa však dostávame k tomu, čím je toto rádio asi najzaujímavejšie. Áno hádate správne. Je to solárny panel umiestnený na jeho vrchnej strane. Nechal som rádio dlhšie na slnku, no poviem pravdu, pri polohe mojej izby som sa ani veľmi snažiť nemusel, keďže tu mám slnko skoro celý deň. Následne som vytiahol tužkovú batériu, ktorá poháňa rádio. Na moje veľké prekvapenie rádio hralo veselo ďalej. Vtedy som si povedal, že tá slnečná energia asi nebude až tak úplne od veci, ako sa mi to doteraz javilo.

Záver

Čo dodať na záver ? toto solárne rádio je cekom zaujímavým pokusom o aspoň čiastočne ekologický produkt. Ak by bolo napríklad drevené tak by malo k ekológii ešte bližšie. Dobrý dojem z tohto produktu trocha kazia na môj vkus príliš citlivo nastavené potenciometre. Ale za malý prínos k ekológii mu aj tak dávam 4 z 5.

 

Cena 16 dolárov / 384 Skk

ProduktLink

4z5