Sú reality show naozaj relality show?

Dnes som uvažoval nad tým či sú reality show naozaj reality show alebo je všetko pekne dopredu dané. Čo ma viedlo k takejto úvahe? Všetci si ešte spomíname na škandál okolo hlasovania v reality show Mojsejovci, ktoré bolo údajne Markízou zmanipulované.

No a teraz sa v Česku odohráva niečo podobné v treťom kole Superstar. Účinkujúca Zemanová priznala pre bulvár AHA podvody v tretej sérii tejto show. Údajne už bolo dopredu rozhodnuté, ktorý súťažiaci vypadne a ktorý postúpi. A tak milý diváci ak sa tieto tvrdenia ukážu ako pravdivé hlasovali vlastne zbytočne.

Ako mám potom veriť programom ako Hviezdy na ľade alebo Lets Dance , že tiež nemajú dopredu dohovorené scenáre a výsledky. SMS sú predsa dobrý biznis. Fanúšik hlasuje ako šialený. Prevádzkovateľ SMS hlasovania a TV na tom zarobia milióny. Všímate si ako často moderátor hovorí hlasujte za hentoho či onoho? Preto ja nikdy do týchto programov zásadne nehlasujem. Nemám totiž stopercentnú istotu, že moje hlasy padli na úrodnú pôdu a neostali niekde v lufte a že som len neprispel TV do rozpočtu. SMS hlasovaniam a rôznym hrám kde sa používa mobil jednoducho neverím. A čo vy čo si myslíte o SMS hlasovaniach v reality show? Sú regulérne? V čo pevne verím že hej, alebo je to len hra na diváka?

3 názory na “Sú reality show naozaj relality show?

  1. Co je pre TV par milionov za SMSky, vies si vobec predstavit, kolko taka reality show zarobi z reklamy ?

  2. Ako mozu tvoje sms hlasy padnut telke do rozpoctu ? Ved to realizuju externe firmy.

Nie je možné pridávať komentáre.