Routre TOPCOM SKY R@CER

V týchto dňoch som dostal na recenziu dvojicu routrov spoločnosti TOPCOM zo série SKY R@CER. Konkrétne sa jedná o modely SKY R@CER WBR 7101mgr a SKY R@CER WBR 7121gmr NAS. Poďme sa na oba modely pozrieť detailnejšie.

Balenie.

Obsah balenia oboch produktov je identický, a tak ho môžeme opísať v spoločnom odseku. Čo teda balenia produktov obsahujú ? Okrem samotných zariadení v balení nájdeme adaptér, trojicu WiFi anténok, LAN kábel, Rýchlu príručku, no a samozrejme CD kde sú potrebné ovladače a podrobný elektronický manuál.

Dizajn

Dizajn oboch zariadení je identickí, možno až trocha fádny. Avšak ako poznám produkty spoločnosti TOPCOM, tak tu sa snažia skôr vždy o maximálnu funkcionalitu, a dizajn ostal v tomto prípade až na druhom mieste. Na druhej strane je to možno trocha škoda. Zariadenia mohli vyzerať trocha elegantnejšie. Ale čo už. Poďme si teraz porovnať obe zariadenia.

Predná strana oboch zariadení je temer rovnaká, a však router s podporou NAS má naviac kontrolky signalizujúce chod USB portov. Inak tu nájdeme klasické kontrolky. A to Power, ďalej kontrolku WLAN a samozrejme kontrolky LAN portov. Pozrime sa teraz na zadnú stranu oboch prístrojov.

Na zadnej strane oboch zariadení sa nachádza po jednom WLAN porte, 4 porty pre LAN, samozrejme miesta na upevnenie trojice WiFi antén. Model s podporou NAS má navyše dva USB porty. Pri čom jeden sa odporúča používať na zdieľanie externého disku a druhý napríklad tlačiarne.

Admin rozhranie

Oba routre disponujú dnes už štandardným admin rozhraním. Tak isto štandardná bola aj ip adresa cez ktorú sa pristupuje do admin. Teda ona klasická 192.168.1.1. Nuž a mne klasickému userovi to akosi nedocvaklo, a čudoval som sa asi hodinu, prečo mi do frasa vypadáva internet, keďže aj môj modem má identickú základnú IP. Po nastavení inej IP pre routre však už bolo všetko v najlepšom poriadku. Vo web admine sa dajú u oboch modelov nastaviť klasické veci, ako je IP, názov WiFi siete, druh zabezpečenia a tak podobne. Model s podporu NAS má však o pár nastavení naviac.

Pre model NAS sú tu napríklad nastavenia používateľských účtov. Takže každému s používateľov môžeme samostatne nastaviť prístup do adresára na našom zdielanom NAS disku. A tak môže mať každý člen domácnosti vyhradený vlastný adresár. Tak isto sa dá nastaviť aj FTP prístup pre náš zdieľaný disk, čo je celkom šikovná funkcia. Nuž a aký je môj celkový dojem z oboch zariadení ?

Zhrnutie.

Obe zariadenia sú celkom šikovné a spoľahlivé routre, avšak mne sa viac pozdáva router s podporou NAS, keďže som sám majiteľom externého NAS disku, ktorý tak trocha žartom prezívame prerastené USB. Jedine čo sa mi na zariadeniach nie veľmi páči je dizajn, ktorý mohol byť o máličko sviežejší, a nemusela to byť len fádna sivá škatuľka

Špecifikácie

Sky R@cer WBR 7101gmr

WIRELESS ROUTER
• MaxiRange (MIMO technology) with 3 smart antennas
• Packet OVERDRIVE™: speed up to 2 times faster than standard 54 Mbps devices
• Standards: IEEE802.11b, g
• Wireless range: up to 6 times better coverage than standard 54 Mbps devices
• Integrated 4-port Ethernet switch
• Web based configuration
• Compatible with gaming consoles
• For cable and xDSL users
• UPnP (Universal Plug and Play)
• Integrated firewall
• WEP (64 / 128bits), WPA, WPA2 for secure wireless networking
• TOPCOM Easy Installer: graphical tool for configuring the router in only a few minutes. Available in 20 languages
• Network Magic™ 30-days trial version included

DSC00515 DSC00517

 

DSC00516 DSC00518

Sky R@cer WBR 7121gmr NAS

WIRELESS ROUTER WITH STORAGE CAPABILITIES
Mimo Wireless Router with 2 integrated USB connections
1 USB connection for USB hard drives or USB flash drives
1 USB connection to share your USB printer among all users in your network
Built-in FTP server allowing to access content stored on the network while you are away
Secure storage location over the Internet (password protected)

PB090021 PB090024

PB090025

8 názorov na “Routre TOPCOM SKY R@CER

  1. Dobry den,

    mam taky problem,.. kupil som si router Topcom Skyracer WBR 7101GMR, doteraz som mal nejaky shit Zyxel od Slovanetu na ktorom mi net normalne fici doteraz,.. ked presuniem kable podla navodu do noveho routra tak mi nezobrazi dsl signal, proste ako keby ziadny nebol, pritom pred chvilou som este fical na starom routri kde vsetko islo.neviete kde je problem?novy router aj podla hesiel a vsetkeho nastavim a stale ten net nejde, nechapem preco.skusal som aj to ze by som skombinoval tie routre ze by som cez ten stary router pustil dsl signal do toho druheho,..v tomto pripade mi zobrazilo dsl signal v obidvoch routroch, cize v pohode,.. ale v konecnom dosledku internet nesiel,.. zistil som este ze oba routre maju rovnaku zakladnu IP, co je 192.168.1.1, na internete som nasiel nieco v tom zmysle ze ked modem a router maju identicku zakladnu IP tak ze to robi problemy, nemohlo by to byt tym? ked tak ako by som tie IP zmenil?Nema nahodou niekto tento router? som zufaly privitam akekolvek rady,.. dakujem pekne

  2. Ide skôr o to, že slovo „dizajn“ neznamená len, že vec nejako vyzerá. Dizajn v sebe spája dve zložky: použiteľnosť a vzhľad. Môže sa stať, že sa medzi sebou bijú. Užívateľ predmetu to zistí podľa toho, že pre nejaký estetický doplnok nemôže predmet pohodlne použiť. (Napríklad nablískaný Belkyn musí človek stále utierať, lebo na ňom ostávajú odtlačky prstov, alebo na ňom vidieť prach. Na kožených sedačkách sa mu v lete potí zadok. Alebo nový iPhone nemôže obsluhovať jednou rukou…)

    Mne sa napríklad vzhľad tých routrov nezdá fádny, ale minimalistický a tak trochu futuristický. (Ak je ten kryt navyše kovový, musí to byť skvelé!) Naopak Belkiny mi pripomínajú (bez tých anténok) zmenšeninu elektronickej váhy. 😛

  3. ja myslim zase ze design je pre drvivu vacsinu ludi nerozhodujuci a rozhodujuca je 100% funkcnost, pripadne intuitivnost a jednoduchost pouzivania 🙂

  4. Mona a tebe ten dizajn nepríde fádny? Môžno som len divne naformuloval vetu. Ale videl som aj elegantnejšie routre ako napríklad Belkin.

  5. V jednom videu si hovoril o tom, že sa v hardware nevyznáš. Že ty si skôr na software a internet. Nechápem, prečo potom píšeš recenzie na hardware.

    Druhá vec, ku ktorej sa chcem vyjadriť, je tvoje hodnotenie dizajnu recenzovaného produktu. Vety ako „Dizajn oboch zariadení je identickí, možno až trocha fádny.“ alebo „…tak tu sa snažia skôr vždy o maximálnu funkcionalitu, a dizajn ostal v tomto prípade až na druhom mieste.“ svedčia o tom, že nemáš asi celkom dobrú predstavu, o čom vlastne píšeš.

    Možno väčšine čitateľov tvojho blogu aj firme samotnej stačí, ak naukladáš slová v nejakom poradí do viet a párkrát spomenieš názov produktu. Ale dám ti dobrú radu. Skôr, než začneš niečo hodnotiť (napríklad dizajn nejakého produktu), skús si na túto tému niečo prečítať. Nebudeš vyzerať ako idiot.

  6. Ja som od recenzie ocakaval trocha viac, hlavne co sa Wifi parametrov tyka (citlivost, dosah, realne prenosove kapacity download/upload), tak isto viac o nastaveniach, QoS, filtrovanie packetov atd, atd. Nevadi, mozno nabuduce 🙂

  7. Bry den Brano 🙂
    Tak po dlhsej dobe, samozrejme som bol pri online recenzii ktora sa zvrhavala 🙂 Dnes som si objednaval d-link (zial bez USB, zatial budem skromnejsi :))

    Problem som mal s konfiguraciou podobny, lebo som zadaval stary tvar nasich sietovych IP, ktore uz nefungovali, takze som 45 minut stravil zistovanim, preco sa cela konfiguracia podarila, ale nespojil sa s internetom… Po tom ako som si par krat v duchu povedal nepekne slova tak to bez vsetkeho frci (teda mam taky pozicany zatial 🙂 )

    Ale urcite ak sa mi rozrastie siet, tak pojde aj s diskom a printserverom 🙂 skvele vety 😀
    Wireless range: up to 6 times better coverage than standard 54 Mbps devices
    potesi cloveka, ktory sa rozhoduje pre svoju prvu Wi-Finu 🙂

    Firewall sa vzdy zide, apropo bezpecnost…
    http://suro.wz.cz/08/14/Bola_to_len_otazka_casu/

Nie je možné pridávať komentáre.