Nie celkom presná história jedného blogera

Pred časom Pedro a aj kolekga z blogu CheWorld spísali také malé hodnotenie svojich blogerských začiatkov. Nuž a bol som požiadaný aby som aj ja tak trocha zhodnotil svoju blogerskú kariéru. Nuž a tak som sa po pár dňoch váhania rozhodol, že aj ja prispejem svojou troškou do mlyna. Tak teda poďme sa pozrieť , ako som vlastne začínal…

Začiatky a vystúpenie z anonimity

Začínal som niekedy na pokiaľ mi ešte pamäť slúži na prelome rokov 2005/2006. A to ešte na českom portáli Bloguje.cz. Tam niekde sa začali moje prvé pokusy o akýsi pravidelne aktualizovaný blog.. V týchto dňoch už bohužiaľ blog neexistuje. Celkom rád by som si nostalgicky zaspomínal, čo som písal v začiatkoch a aj nejaké citácie by sa hodili. Nevadí.

Po dlhšom čase som sa začal rozhliadať po vlastnom hniezdočku. Prvá voľba padla na hosting Websupport ak sa nepletiem ak áno pokojne ma v komentároch opravte. Nuž a začal som kariéru pod nickom Blogdon. Aby som trocha vysvetlil tento nick. V tom čase ma zaujala hra MAFIA tak preto to don v nicku. Medzitým bolo pár sťahovaní sa až som zakotvil u dnešného hostingu od Inet. Týmto pozdravujem Miša Slančíka, ktorý si toho so mnou občas dosť vytrpí.

Po čase som sa rozhodol, že dosť bolo nickov , ktoré sú pri blogoch podľa môjho názoru úplne zbytočné. A tak som sa rozhodol vystupovať pod svojim pravým menom. A tak vlastne vznikla najprv doména branorac.com tuším, a po nej doména branorac.sk, pod ktorou fungujem do dnešných dní.

Kapitola druhá Weekendcast a podcasty

Tak isto som sa začal zaujímať o technológiu podcastingu. Sú to vlastne vami nahovorené relacie kde prezentujete svoje názory svojim vlastným hlasom. Veľkou inšpiráciou bol pre mňa blog Nevilla Hobsona a podcast Hobson and Holtz report. A tak som nahovoril Depiho, aby sme skúsili podcasting aj u nás na našom malom Slovensku. Ak sa pamätám tak Depi ani nejako veľmi neprotestoval, a tak sa zrodil celkom úspešný a počúvaný Weekendcast. Ktorý sme pravidelne nahrávali temer dva roky ak sa nemýlim. A dnes sa snažíme s Mikkim rozbehnúť jeho video podobu.

Videoblogovanie a Live Streaming

To sú moje najnovšie aktivity. Tu sa musím poďakovať Jurovi Grečnárovi, ktorý ma vlastne nakopol aby som začal videoblogovať. Tuším ma vyprovokoval aby som reagoval na nejaké video, ktoré natočil. A ja som mu odpovedal videom. Nuž tak teraz viete aj to, kto tak trocha môže za to, že som sa začal ukazovať aj pred kamerou. Dobrou skúsenosťou bol môj prvý BarCamp. Nezávidím reportérom. Behal som s kamerou celý deň, a výsledok bolo 4 minútové video a malá anketa. Ale samozrejme, každá skúsenosť sa počíta, a už sa teším na tohtoročný BarCamp. Tak isto som trochu pokúšal aj technológiu USTREAM.TV, ktorá umožňuje jednoduché vysielanie za pomoci Flash technológie a vašej webcam. Určite stream ešte obnovím.

Záver

Ako vidíte celkom som sa rozpísal. Aj v budúcnosti sa budem snažiť, prinášať vám zaujímavé informácie zo sveta webu a IT, ale aj z môjho života. Tak a teraz by ma celkom zaujímalo ako začńali napríklad eMDi, či Alian.

5 názorov na “Nie celkom presná história jedného blogera

  1. pekný článok brano … blogovanie je super a som rád, že je čím viac blogov ktoré sa dajú čítať a kvalita ide hore.

Nie je možné pridávať komentáre.