Kúpili by ste si Nintendo Wii?

Obdobie keď som sa na PC hrával hry o dušu spasenú je už síce dávno za mnou, ale aj dnes rád sledujem nové trendy aj v tejto oblasti. Nie som bohvie akým zástancom konzol, tí čo ma poznajú to dobre vedia. Avšak tento rok ma predsa len jedna konzola celkom zaujala. Nie nie je to ani  XBOX 360 od Microsoftu a ani Sony Playstation 3. Tento rok ma zaujal príchod konzoly Nintendo Wii.

Poviete si, čo už môže byť na Nintende zaujímave. Ja som si to tiež myslel. Ale verte, že Wii je úplne iná káva. Wii totiž prišlo s dosť novým ovládaním. Dostanete akýsi diaľkový ovládač a ten presne kopíruje vaše pohiby a prenáša ich  do hry. A tak si veselo môžte virtuálne zahrať tenis. Len celé to má jednu malú chybičku krásy.

Podľa servera wiihaveaproblem.com sa totiž údajne dosť často stáva, že si ľudia v zápale hry ublížia a prípadne aj niečo rozbijú. Samozrejme môže sa jednať o pravdivé príbehy, ale tak isto to môže byť aj marketingová kampaň nejakého neprajníka. Ale je fakt, že pri Wii hrách zrejme potrebujete slušný priestor, keďže hru ovládate akoby vlastným telom. Aj tak je toto ovládanie tak trocha revolučné. To Nintendu samozrejme nemožno uprieť. A čo vy? Kúpili by ste si XBOX360, Playstation 3 alebo Nintendo Wii?

3 názory na “Kúpili by ste si Nintendo Wii?

  1. No ja by som si tuto konzolu kupil ako aj plno ludi na tomto svete iba koli ejdnej hre The Legent of Zelda Twilight Princess. Tato hra ao jedina naplno vyuziva nove prvky Wii a je to najuzasnejsia hra aka existuje a je iba na Nintende. Koli tejto hre si tuto konzolu kupilo vela ludi a v Amerike sa myslim ze stala najpredavanejsou.

  2. kdybych si měl vybrat mezi konzolemi tak beru jasně WII :). Může to být parádní zábava a konečně oživení hraní počítačových her!
    Plánuju si teď koupit malé PSP,Wii bych si koupil snad až příští rok 🙂

  3. Nie som typ cloveka, ktory hra hry, takze by mi to bolo asi jedno. Keby to mam v buducnosti kupit pre svoje deti, alebo rodinu tak mozno by som si pozrel parametre a vlatnosti ostatnych hernych konzol, kedze momentalne o vsetkych neviem – nezaujim sa o ne.

    Aktivne ovladanie hier vo Wii je vsak podla mna velmi dobrym riesenim – clovek pri hrani potrebujen ieco zo seba vydat, musi sa hybat, preto si myslim, ze je to zdravsia alternativa hrania hier ako su klasicke hry na PC.

Nie je možné pridávať komentáre.