Dostala sa mi do rúk adrenalínová závodička Flatout 2. Tak som si povedal, že sa s vami podelím o moje dojmi.

 

O čo ide

Flatout 2 je závodná hra. Avšak nečakajte tu žiadne nablískané autá ala NFS underground. Závodí sa na strojoch, ktoré keby ste stretli na našich cestách, tak ich označíte za kopu šrotu na kolesách. Ale pozor aj takáto kopa šrotu vie byť pekelne rýchla. Závody sú rozdelené do troch tipov a to Derby , kde sa snažíte počas kôl nielen prežiť ale najlepšie vyradiť aj nejaké to súperovo auto. Potom je tu klasický Race a nakoniec predsa len troška tých nablískaných áut v móde Street. Nesmieme však zabudnúť ani na režim Stunt, kde plníte tie najrôznejšie šialené úlohy.

 

Grafika a fyzika

 

Grafický a fyzikálny engine tejto hry je na veľmi vysokej úrovni. V rozlíšení 1024×768 sa to ani na mojom slabšom pc netrhalo. Fyzika je taktiež výborná. Nieje nič výnimočné keď vám počas závodu padne pred nos klát dreva a minutu ho tlačíte. Poprípade nie je výnimkou zhodené lešenie ktoré potom lieta na všetky strany. Už chýbajú len robotníci 😀 Prosto engine predvádza skvelé kúsky.

 

Hudba

 

Hudobný podklad tvoria väčšinou rockové až hardrockové skladby. A soundtrack obsahuje také zvučné mená ako Rob Zombie a Megadeath, čo je už samo o sebe záruka kvality. Takže soundtrack u mňa dopadol na výbornú. Perfektne totiž dopĺňa atmosféru. Spáleného benzínu a pneumatík.

 

Celkový dojem

 

Hra na mňa pôsobí veľmi dobrým dojmom. Už dlho som sa pri dákej závodičkr tak dobre nezabával ako práve pri Flatout 2. Určite ju odporúčam aspoň vyskúšať, možno sa zapáči aj vám tak ako mne.

 

8/10