Dnes som objavil menší “poklad”

Dnes som v kumbáli medzi  vecami k PC hľadal jeden LAN kábel. Ako som sa tak prehraboval  v škatuliach, zrazu len pozerám, že na vrchu jednej sa povaľujú akési bankovky. Tak som sa na ne pozrel trocha lepšie a sko som odpadol. Jedna bankovka mala hodnotu 100 korúm Česko Slovenských a vydaná bola prosím pekne ešte roku pána 1961. Druhá už  bola novšia a aj menšej nominálnej hodnoty. Bolo to 20 korún Česko Slovenských. Avšak vydaných v roku 1981. Nuž a tu sú dotknuté bankovky.

DSC00635

100 Kčs rok 1961

DSC00637 DSC00636

20 Kčs rok 1981

7 názorov na “Dnes som objavil menší “poklad”

  1. Mona, po anglicky „Braňo, you tube!“ :-))

    Ale k veci. Samozrejme, že Braňo nemusel takto bankovky znehodnotiť, ale pozrime sa na to aj z druhej strany – možno sa mu Komenský nechcel dať vyfotiť a neustále sa zvíjal 🙂 Ja kdesi ešte mám „len“ Hviezdoslava, pre nepamätníkov 10 Kčs, vtedy ešte tiež papierových, ako spomína exot, no zďaleka nebudem taký boháč, ako Braňo za 52 rokov 😉

    • Veru Komenskému sa pred objektív nechcelo. Tak som mu musel troška pomôcť.

  2. Jaj Braňo, ty si trúba, však dopichať si ich nemusel. Čí sú staršie, tým väčšiu cenu majú. O to viac, že sa jedná o dnes už neexistujúcu menu. Tým, že si ich znehodnotil, si znížil ich cenu.

Nie je možné pridávať komentáre.