APIOTEK VP-0002 celkom zaujímavý Skype telefón

Dnes sa mi do rúk dostal Skype telefón od spoločnosti APIOTEK sídliacej na Taiwane. V tomto prípade musím pochváliť rýchlosť dodania. Keďže tu bol v priebehu troch dní. Nuž poďme sa teda pozrieť spoločne na tento Skype telefón, ktorý prišiel zabalený v úhľadnej krabičke.

DVC00627 DVC00628

Dizajn

Dizajn tohto Skype telefónu tak troška vybočuje s toho na čo sme z našich končín zvyknutý, alebo aspoň z toho čo je u nás bežne dostať. Telo telefónu je zo zadnej strany plne kovové a vyzerá naozaj nádherne, ale kov je trocha lesklý a tak je po chvíľke telefón celkom dosť ochytaný inak sa zadná strana telefónu veľmi vydarila. Horšie to už však je z jeho prednou stranou, na ktorej sú rozložené ovládacie prvky. Vďaka veľmi tenkému telu sa napríklad tlačidlá hlasitosti nachádzajú nie veľmi šikovne na prednej strane prístroja a nie na boku, čo je celkom škoda. Tých pár milimetrov navyše by človek rád prežil. Tak isto mi trocha chýba LCD display, ale to zase nie je až taká vada na kráse.

DVC00630 DVC00629

Inštalácia a ako sa s tým pracuje

Inštalácia telefónu je veľmi jednoduchá a zvládne ju hádam každý okrem extrémnych prípadov počítačového analfabetizmu. Po inštalácii ovladačov sa telefón pripojí do USB a môžeme smelo telefonovať.

Musím uznať, že kvalita zvuku ma príjemne prekvapila. Nesťažovali sa ani testovacie subjekty na druhej strane linky, že by bol zvuk nekvalitný. Takže čo sa zvukovej stránky týka, tak je tento telefón naozaj na úrovni.

Samostatnou a celkom zaujímavou funkciou je možnosť nahratia si konverzácie. Žeby tým firma mierila medzi podcasterov ? Ktovie. Ale osobne si neviem predstaviť nahrávanie Weekendcastu zo Skype telefónom na uchu. Možno jedine ak by sa jednalo o nejaké rýchle interview neoplýva totiž nejakou super kvalitou.

Záver

APIOTEK VP-0002 je celkom zaujímavý Skype telefón. Jeho slušné spracovanie a kvalitu zvuku však v hodnotení zráža absencia LCD displeja a nešťastné umiestnenie tlačidiel na pridávanie hlasitosti. Inak sa však jedná o celkom vydarený výrobok. A preto mu dávam 4/5.

4z5

———————-

I wish to thanks folks from APIOTEK especially to Vicky, she makes this review possible

2 názory na “APIOTEK VP-0002 celkom zaujímavý Skype telefón

Nie je možné pridávať komentáre.