Alternatívne video hostingy

Keďže som sa vážnejšie začal zaoberať video blogovaním tak som sa musel poobzerať po nejakom tom video hostingu. A tak vám prinášam taký menší súhrn postrehov z rôznych hostingov.

YouTube

YouTube je klasika medzi týmto tipom služieb avšak neskutočne začína doplácať na svoju popularitu. Konvertovanie videa uploadnutého na Youtube trvá nekonečne dlhú dobu. A to som ešte použil štandardne podporovaný wmv formát. Po druhé mi trocha prekáža nie najdecentnejšie umiestnenie loga YouTube do prehrávača v prípade ak si video umiestníte na stránku. A tak som sa začal obzerať po alternatíve.

Livevideo

Tento hosting je tak dokonalý klon YouTube, že to až pekné nie je. Avšak predsa len má jednu zaujímavú možnosť. A to ohodnotiť vaše snaženie pred kamerou hlasovaním na spôsob Diggu. Rýchlosť uploadu bola celkom prijateľná. Avšak výsledok bol dosť hrozivý. Povedané po lopate Livevideo natiahlo obraz z hora na dol a výsledok bol tým pádom nepoužiteľný.


 

Veoh

Veoh sa mi zdá zatiaľ ako najschodnejšia alternatíva. Potešilo ma, že logo umiestňuje tak, aby ani náhodou nerušilo zvyšok videa a prehrávač tvorí len jedna čierna nerušívá lišta. Veoh sa mi pozdáva zatiaľ hádam najviac. Video nepokazil a celkovo je to podarený hosting.

 

Dailymotion

A víťazom sa z najväčšou pravdepodobnosťou stáva server Dailymotion. Tento server totiž disponuje neskutočne rýchlim encoderom videa. Uploadnuté 6MB WMV bolo pripravené na prehrávanie v podstate okamžite. Player je tak isto veľmi decentný a absolútne neruši. A mimochodom . Player na Dailymotion môžete nastaviť do troch rozličných velľkostí pre váš blog. Čo je skutočne výhodná možnosť .

 

Inak trocha ma mrzí, že aj na ostatných hostingoch nie je tak aktívna komunita ako na Youtube. Ale ak zase chcete mať rýchlo konvertované video je menej známy hosting výhodou.