Twintalker 7000 premium pack – kufrík ako pre Bonda

V dnešnej recenzii si predstavíme druhú vec s obrovského balíka, ktorý som pred časom obdržal od spoločnosti TOPCOM. Tým produktom je sada PMR vysielačiek TOPCOM Twintalker 7000 Premium pack. Nuž a my sa na túto sadu teraz spoločne pozrieme bližšie.

Balenie a čo v ňom bolo

Prečo tu dávam do samostatnej kapitoly balenie ? Nuž preto, že to je prevedené skutočne štýlovo. Po vytiahnutí s krabice sa mi dostal do rúk nádherný zliatinový kufrík, s logom spoločnosti TOPCOM na vrchu. Nuž a čo bolo v tomto parádnom obale ? Tak poprvé to bola dvojica PMR vysielačiek, ďalej sa v balení nachádza dvojica ochranných púzdier, ktoré sa dajú pohodlne pripnúť za opasok. Ďalej tu máme dvojicu headsetov. Tieto headsety svojim vyhotovením veľmi pripomínajú headsety aké vidíme v akčných filmoch u ochrankárov. Áno je to ten typ headsetu , ktorý vyzerá tak trochu ako hadička. Ďalej tu máme jednu duálnu nabíjaciu stanicu. Do tejto stanice zasuniete obe vysielačky ,a adaptérom z rozdvojeným koncom ich súčasne nabíjate. Nuž a samozrejme nesmie chýbať ani klasický adaptér , pre prípad, že jednu z vysielačiek niekomu požičiate. Nuž celkom bohatá výbavička čo poviete ?

Dizajn vysielačiek

Teraz sa trocha pristavim pri dizajne týchto PMR vysielačiek. Musím sa otvorene priznať, že tak ako balenie, ma veľmi príjemne prekvapil aj dizajn samotných prístrojov. Vysielačky sú veľmi tenké avšak, pritom veľmi ergonomické. Jedinou vadou na kráse je možno trocha na môj vkus komplikované nasadzovanie headsetu. Ale s troškou cviku sa aj na to dá zvyknúť , a po tom vyzeráte ako člen nejakej ochranky, pretože headset je skutočne štýlový. Dizajnovo sa teda jedná naozaj o atraktívny produkt. Ako sa však chová v praxi ?


Twintalker 7000 premium pack from branorac on Vimeo.

 

Výdrž batérie a dosah vysielačky

Vysielačky disponujú vstavanými Li-on batériami. A ich výdrž ma veľmi milo prekvapila. Nechal som totiž vysielačku plne nabiť. A nechal som ju zapnutú celú noc. Podotýkam, že pred tým som ju cez deň celkom aktívne používal v rámci testov. Vysielačka sa na moje prekvapenie skoro vôbec nevybila, aj keď som čakal, že do rána bude po batérii. Takže výdrž batérie je naozaj na veľmi dobrej úrovni. Nuž a ako je to s dosahom ? Deklarovaný dosah cez 6Km platí, avšak , len v nezastavanom priestore. V zastavanom priestore v mestských podmienkach, kde máme všetky možné a nemožné rušenia, sa tento dosah bohužiaľ rapídne redukuje na nejaké možno 2Km. Testoval som vysielačky v zastavanej oblasti, s kamošom, ktorý býva zhruba 1,5Km odomňa. A v zastavanej zóne bola kvalita signálu bohužiaľ dosť nízka. A to sme sa pokúšali naladiť sa na jeden z možných ôsmych kanálov. Samozrejme inak sa vysielačka chovala vo voľnej prírode, kde bol príjem a zvuk bez chýb.

topcommapka

Záver

Twintalker 7000 premium pack je skutočne prepracovaný produkt na úrovni. Solídne spracovanie a aj bohatá výbava zaručuje dlhodobé a spokojné užívanie tohto produktu. Jediné čo mi trocha vadilo na tejto sade, bolo ako som už spomínal komplikované nasazdovanie headsetu. Ale inak si naozaj na celkové spracovanie nemožno sťažovať, práve naopak.

Skore 4/5

 

WEB PROUKTU

5 názorov na “Twintalker 7000 premium pack – kufrík ako pre Bonda

  1. Zdravim, mam jednu otazku: ako je to z tym hedsetom? ta „trubka“ je iba na prijem (pocuvanie) alebo tam je aj mikrofon? alebo ked chcem rozpravat tak musim hovorit do vysielacky aj ked mam hedset v uchu? Poprosim odpovede na michalsk1983@gmail.com

  2. Opravujem Twintalker 7000 píšu okolo 5 Km, ale TT 9100 až 9 Km, to už je zaujimavejšie za cenu asi 3000Sk.

  3. Dizajn vysielačiek je veľmi pekný a nakoľko to dali do kufríka asi to bude kvalita.Tých deklarovaných 6km je viac ako Motorola za 5tisíc s 5 Km.Nakoľko povolených je 0.5 W budú tam asi dobré anténky, pretože tie sú alfou omegou.Akosi som prehliadol cenu.

  4. To neni cenzúra len pôvodná recenzia sa nejak vymazala. Netuším či som blbo klikol alebo čo sa stalo ale proste zrazu nebola na blogu. Musel som znova publikovať. Ja komentáre pokiaľ nie su vulgárne a urážajúce, tak ich necenzurujem nemám dôvod.

Nie je možné pridávať komentáre.