Projektor BenQ W600 – projektor na každú príležitosť

V týchto dňoch  sa mi dostal do rúk celkom zaujímavý produkt. Jedná sa o pomerne malý, zato však výkonný projektor spoločnosti BenQ, s označením W600. A tak som si povedal, že by nebolo od veci, predstaviť vám ho v nasledovnej recenzii.

Balenie

Keď som videl balenie projektora BenQ W600 celkom ma prekvapilo, že je krabica taká malá. Pravdu povediac, som očakával, väčšie zariadenie, než sa vo vnútri nachádzalo. Ale možno to bolo spôsobené aj tým, aké projektory si pamätáme ešte z našich školských čias. A tak balenie veľmi milo prekvapilo. Apropo, tu musím dať ako plus veľmi šikovnú rúčku, vďaka ktorej projektor v krabici hocikam pohodlne prenesiete.

V spomínanej krabici, sa okrem samotného projektora nachádzal, ešte VGA, kábel, diaľkový ovládač, a napájací kábel. Nič viac a nič menej. Na základné spojazdnenie zariadenia, je to však absolútne dostačujúca výbava.

DSC_0001

Dizajn

Dizajnovo je projektor BenQ W600 veľmi podareným a elegantným kúskom v bielo, čiernom prevedení. Prednej strane dominuje samotná lampa projektora. Hore potom nájdete ovládacie tlačidlá pre vstup do menu a pre nastavenia projektora. Nuž a na zadnej strane nájdete vstup hádam na každú príležitosť. Na bokoch sa potom nachádzajú vstavané reproduktory.

DSC_0002

DSC_0006

 

Vstupy od výmyslu sveta

Projektor BneQ W600 disponuje naozaj požehnaným množstvom vstupov. A tak si ich zoberme do parády pekne poporiadku. Ako prvé na rane máme dva HDMI  vstupy. Hneď za nimi nasleduje klasický VGA vstup. Ďalej tu máme vstup pre RCA konektory. Nasleduje vstup pre Component video, Samozrejme nechýba ani vstup pre klasické S-Video, no a ako malý bonus tu nájdeme USB vstup. Takže ako vidno, do projektora BenQ W600 zapojíte skutočne čokoľvek na čo si spomeniete. Od vášho PC či notebooku, až po fotoaparát či kameru

DSC_0005

Diaľkové ovládanie

K projektoru BenQ W600 patrí aj diaľkové ovládanie. Trochu som mal strach ako bude toto diaľkové ovládanie na tom s ergonómiou. Ale pravdupovediac zvykol som si naň veľmi rýchlo. Pomocou tohto ovládania pristupujete v podstate ku všetkým funkciám projektora. Nastaveniami v menu počnúc, a voľbou video zdroja, či hlasitosti končiac. Projektor tak isto disponuje možnosťou uložiť až  3 nezávyslé nastavenia, a tie si potom môžte na ovládači prepínať za pomoci tlačidiel  USER1 – USER3. Takto si môžte projektor nastaviť na rôzne príležitosti. USER1 môžte mať trebárs nastavenie na pozeranie filmov a USER 3 napríklad na prezentácie. Ale už niekoľko krát som tu spomínal audio a reproduktory. Tak sa pozrime ako to zvučí.

DSC_0008

Aký to má obraz a aký zvuk ?

Musím sa otvorene priznať, že toto je prvý projektor, ktorý testujem. Avšak BenQ treba uznať, že projektor má naozaj veľmi kvalitný a čistý obraz. Samozrejme  je rozdiel, či sledujete obraz v zatemnenej miestnosti, alebo v miestnosti s vytiahnutými žalúziami. Ale musím povedať, že ani v prípade, že do miestnosti prúdi denné svetlo si projektor nevedie najhoršie, a obraz je  dobre pozerateľný. Samozrejme je jasné, že rozhoduje aj vzdialenosť , z akej sa pozeráte. Ale inak musím podanie obrazu a farieb pochváliť. A čo to toľko omieľané audio ?

 

Referenčné video Left4Dead na projektore

No je mi jasné že väčšina ľudí si projektor zapojí na nejaké to domáce kinečko. Ale aj tak som bol prekvapený zvukovou kvalitou reproduktorov. Samozrejme nečakajte, žiadne 5+1 surround super zvuk ani nič podobné. Ak ste však nenáročný divák, tak treba uznať, že reproduktory hrajú celkom slušne. Také správy alebo seriál Mafstory si na nich v pohode pozriete. Ale ako vravím. Hollywoodsky trhák si na tom nevychutnáte tak , ako keď máte  projektor pripojený k domácemu kinu, prípadne k PC. Ako teda zhodnotiť tento projektor ?

DSC_0016

Twitter na stene

DSC_0017

Ideme do finále, alebo záverečné zhodnotenie

Takže ako zhodnotiť projektor BenQ W600 ? Dizajnovo sa jedná o veľmi vydarený projektor. Kvalita obrazu je tak isto na  veľmi dobrej úrovni, či už sledujete projektor cez deň, alebo v noci. Vstavané reproduktory sú tiež celkom fajn, ale tu je jasné, že nenadchnú filmového fanatika, ktorý si projektor radšej pripojí k domácemu kinu. Ale jednako sa jedná o veľmi zaujímavé riešenie pre domácu zábavu, s bohatými možnosťami pripojenia video zdrojov.

Niečo pre fanúšikov čísel, alebo špecifikácie

Technologie čipu
DLP® od Texas Instruments

Přirozené rozlišení
720P (1280 x 720) -3D

Podporovaná rozlišení

VGA (640 x 480) to UXGA (1600 x 1200)

Jas
2600 ANSI lumenů

Kontrastní poměr
3000:1 (Full on/Full off)

Velikost obrazu
26” to 300”

Poměr projekční vzdálenosti
1.51 – 1.76 (59.5" @ 2 meter)

Poměr zoomu
1.15:1

Korekce keystone
Auto Keystone / Manual Vertical ± 40 Degree

Objektiv
F: 2.55 (Wide) ~ 2.71(Tele), f: 21.3mm (Wide) ~ 24.5mm (Tele)

Světelný zd
roj
230W, 2500 / 4000 hours (Normal / Economic mode)

Lamp Warranty
12 months or 2,000 cumulative hours whichever comes first
(if purchased after February 1, 2010)

Hlučnost
34 / 31 dB (normální/ekonomický mód)

Počet zobrazitelných barev
Full 16.7 million color palette

Poměr stran
16:9 Native, 4 Aspect Ratio Selectable

Horizontální kmitočet
31 ~ 90 KHz

Svislý snímkový kmitočet
50 ~ 120 Hz

Vstupní konektory
PC:
Analog RGB: D-sub 15 pin x 1
A/V:
HDMI v1.3 x 2
Component Video: RCA x 3
S-Video: Mini Din 4 pin x 1
Composite Video: RCA x 1

Audio:
Audio L/R: RCA x 2
Stereo Mini Jack x 1

Výstupní konektory
PC:
Variable Audio Out : Stereo Mini Jack x 1
Speaker: 2W x 1

Vstup pro ovládání projektoru
Serial Connector : RS232 (D-sub 9pin) x 1
USB (Type mini B) x 1

Video slučitelnost
NTSC, PAL, SECAM

HDTV kompatibilita
480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p

Rozměry (Š x V x H)
306 x 93 x 216 mm

Hmotnost
2.7 kg

Napájení
100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz

Spotřeba energie
Max. 290W, Standby max. <1W

Jazyky OSD (On-Screen Display) menu na obrazovce
Bulgarian / Croatian / Czech / Danish / Dutch / English / Finnish / French / German / Hungarian / Italian / Japanese / Korean / Norwegian / Polish / Portugese / Romanian / Russian / Simplified Chinese / Spanish / Swedish / Turkish / Thai / Traditional Chinese (24 Languages)

Application Modes

Dynamic Mode
Presentation Mode
sRGB Mode
Cinema Mode
User 1 Mode
User 2 Mode

Funkce

BrilliantColor™
Quick Auto Search
UNISHAPE
Freeze 3D
Color Management
Blank
Dual HDMI input
Auto Off
Closed Captioning
Security Password
Auto Keystone
HDTV compatible
Variable Audio Out
High altitude mode
Panel Key Lock
Quick Cooling

Příslušenství v ceně
Quick Start Guide
VGA(D-sub) cable
Manual CD
Power cord
Remote Control with backlight
Battery

Příslušenství (volitelné)
Presentation Plus
Spare Lamp Kit
RS232 Cable
Soft Carry Case

4 názory na “Projektor BenQ W600 – projektor na každú príležitosť

  1. Sľubujem že od budúcich recenzií budem dávať aspoň orietnačné ceny Napr na Heureka.sk je odporučená cena uvedená od 624€

    • Sľubujem že od budúcich recenzií budem dávať aspoň orietnačné ceny Napr na Heureka.sk je odporučená cena uvedená od 624€

Nie je možné pridávať komentáre.