NextGen Expo 2011 bola výborná akcia teším sa na ďalší ročník

Tak tento víkend som prežil naozaj veľmi zaujímavo. Zúčastnil som sa totiž zábavno lifestylovej show NextGen Expo 2011, ktorá sa konala tento rok v pavilóne B1 v Inchebe. A tak je na čase trocha akciu zosumarizovať. NextGen Expo je myslím jediná takáto akcia svojho druhu na slovensku. Bolo tu veľa priestoru na zábavu, súťaže a rôzne stretnutia. Ale poďme pekne po poriadku. Ako náhle ste vstúpili do haly, udrelo vám do očí veľké pódium spoločnosti Microsoft,a akési boxy po obokoch, kde sa o dušu hralo na Xbox360 a senozre Kinect. A to od rôznych tanečných hier až po športové, či akčné

 

 

 

Za pódiom čakali ďalšie dve rady XBOX 360, jedna s Kinect senzorom, a jedna s klasickými zostavami s gamepadmi. Hneď vedľa malo expozíciu Nintendo. Ľudia sa bavili jeednak na Wii konzoliach na rôznych pohybových hrách a na 3D konzole Nintendo 3DS. Nemohlo samozrejme chýbať ani SONY so svojim Playstation a senzorom Move. Celkovo by sa dalo NextGen expo pomenavoať aj a ko aktívna zábavná show keďže prevládaly zariadenia, kde ste k ovládaniu hry nutne potrebovali vlastné telo a jeho pohyb.

 

Ďalšia expozícia patrila herni a baru v jednom STORM, kde sa konali aj majstrovstvá v CS 1.6. Neďaleko mal vojenský stan a strelnicu predajca Airsoftových pušiek a military záležitostí Muničák. Samozrejme nesmeli chýbať najrôznejšie gadgety. Samostatný stánok bol potom venovnaný hre Battlefield 3 kde bolo asi to najšialenejšie a najnadupanejšie PC široko ďaleko, pekne vo vojenskom dizajne. Samozrejme veľa zaujímavého sa dialo aj na pódiu Sectoru, kde bežali najrôznejšie súťaže a prezentácie, či už Logitechu, Aplle iPad a konkrétne Garageband, či prednášky o filmoch a reklamách. No a ako vrchol programu súťaž v Guitar hero 5.

 

 

Takže ako vidno NextGen Expo 2011 bola skutočne super show. Veľa zábavy najrôznejšieho druhu. A tu sa mi potvrdila jedna vec, že ľudia ktorý majú spoločného koníčka, v tomto prípade hry, si majú vždy čo povedať, a to bez rozdielu veku, či pohlavia. NextGen Expo bola naozaj vydarená akcia, len taký drobný detail ako inšpirácia pre budúci ročník. Možno by po obvode nebolo zlé umiestniť dáke lavičky, pretože Tuli vaky boli síce cool ale permanentne obsadené :).

2 názory na “NextGen Expo 2011 bola výborná akcia teším sa na ďalší ročník

  1. Bola to fajn akcia. Trošku ma už nebavilo hrať sa dookola stále tie isté hry, ale to bude asi tým, že som nebol tancovať :). Každopádne niektoré prednášky som čakal možno trošku viac namakané (myslel som, že im záleží na získaní nových hráčov…) – hlavne v ústnom prejave. Ale chápem, že nie každý má danosti na rozprávanie. Ešte som mal trošku pocit, že bola nízka hlasitosť na pódiu. Aspoň ja som niekedy dobre nepočul.

    Inak to bola skutočne super akcia 🙂

  2. Bola to fajn akcia. Trošku ma už nebavilo hrať sa dookola stále tie isté hry, ale to bude asi tým, že som nebol tancovať :). Každopádne niektoré prednášky som čakal možno trošku viac namakané (myslel som, že im záleží na získaní nových hráčov…) – hlavne v ústnom prejave. Ale chápem, že nie každý má danosti na rozprávanie. Ešte som mal trošku pocit, že bola nízka hlasitosť na pódiu. Aspoň ja som niekedy dobre nepočul.

    Inak to bola skutočne super akcia 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.