Kouř – Arnoštek je proste boží

Práve som sa dostal k filmu Kouř. Ak si spomínate je to ten film z ktorého som mal na blogu video z Arnoštkem. A aký mám z neho dojem? Je to veľmi zvláštny film. Avšak vo filme je jasne patrné vyrovnávanie sa s komunizmom.

Poukazuje totiž na to ako vedela komunistická vládna moc poslať nepohodlného človeka z projektovej kancelárie priamo do kotolne za kuriča. A to len za to, že trocha predbehol projektom dobu.
Náš hrdina, mladý Ing. Mirek totiž prichádza do tohto podniku plného zvláštnych postavičiek, aby vymyslel niečo na vyčistenie ovzdušia v okolí továrne. V archívoch však narazí na projekt istého Křížka, ktorého vedenie za údajný neúspech poslalo do kotolne za kuriča. Samozrejme….. Ale nie nevyrozprávam vám to tu všetko to by ste potom prišli o celkom zaujímavý dej. Inak je zvláštne, že v roku 1991, Keď tento film vznikol, tak bol skoro neznámy. Dnes je  z neho údajne skoro kultová záležitosť. A musím uznať, že herci z divadla Sklep, ktorý v tomto filme účinkujú sú proste fakt dobrý.

Ak si teda chcete pozrieť trocha nezvyčajný film a príjemne si oddýchnuť, tak môžem film Kouř jedine odporúčať.

3 názory na “Kouř – Arnoštek je proste boží

  1. Spätné upozornenie: vybrali.sme.sk

Nie je možné pridávať komentáre.