Hry: Rust update marec 2020 CCTV kamera

O mne je známe, že celkom rád hrávam hry. Napokon som svojho času aj streamoval na Twitchi, a je dosť možné, že sa k streamovaniu po čase vrátim, len čo vyriešim isté zdravotné záležitosti. Nie o tom som však chcel dnes písať. 

V poslednom čase totiž celkom sledujem vývoj survival hry Rust. A Rust sa dostal do celkom zaujímavej etapy, kde prichádzajú do hry čoraz zaujímavejšie aktualizácie. 

Jedna z veľkých zmien bola, že do hry prišla elektrina, a najrôznejšie elektrické komponenty, od generátorov, cez senzory, majáčiky, spínače a časovače, až po klasické osvetlenie vašich základní. 

No a v tohto mesačnom update prišlo niečo, čo prekvapilo v podstate všetkých, pretože to nebolo nijako ohlasované ani nijak teasované. 

Do Rustu pribudol systém CCTV kamier, ktorý funguje celkom jednoducho a pri tom priam geniálne. A čo na rozbehanie tohto systému treba? 

Nuž v prvom rade si musíte vycraftit Computer station, ktorá pozostáva s vysielačky, RF antény, a PC.  Ďalej nám treba samozrejme niekde vylootiť CCTV kamerku, 

Na základni následne postavíme Computer station, CCTV kamere dáme nejakú tú elektrinu, nastavíme jej polohu kam sa má pozerať, a jej ID, čo je vlastne názov zariadenia. 

V Computer station následne pridáme názov danej CCTV kamery, a voala máme obraz aj zvuk z nej. A takto si môžeme pekne zabezpečiť celú našu základňu 

Čo dodať? Myslím, že tento update sa autorom hry celkom podaril. Aspoň mne osobne sa CCTV systém veľmi pozdáva. No a ako to vyzerá v praxi si môžete pozriež na priloženom videu. 

Odkaz na Rust dev blog nájdete tu