Dalo sa vražde 9 ročného Jakuba zabrániť ? Podľa mňa hej

Otrasný prípad znásilnenia a vraždy len 9 ročného Jakuba v Česku, ktorú bohužial spáchal náš občan, nádherne ukázal aký nedokonalý je náš súdny systém. Ak si správne spomínam, tak lekári už dávnejšie žiadali políciu o dodanie dotyčného vraha na liečbu do ústavu. Avšak naša ctená polícia akosi nedokázala alebo bola lenivá konať. Ak by totiž polícia v tomto prípade dotyčného dodala do ústavu nemuselo k tragédii možno vôbec dôjsť a Slovensko by sa vyhlo medzinárodnej hanbe, ktorú týmto prípadom utŕžilo. Lenže to by to u nás muselo fungovať úplne inak však páni ? A tak ak by rodičia chlapca zažalovali Slovenskú Republiku, tak by som sa im možno ani veľmi nečudoval, ak naše orgány nekonali a mohli tomuto otrasnému činu zabrániť, takby jeho rodičiaboli veru právom nahnevaný. Dúfam, že tento prípad bude prenaše orgány poučením prebudúcnosť, aj keď asi dúfam márne.

3 názory na “Dalo sa vražde 9 ročného Jakuba zabrániť ? Podľa mňa hej

  1. Nakoľko sú zlé zákony,príde čas kedy zákon ľudia chytia do vlastných rúk.

  2. Najkrajšie je ako si rezorty prípad pohadzujú ako horúci zemiak. Harabín Kaliňákovi a tak ďalej. Viem že je to dosť nepríjemá achúlostivá záležitosť ale mohly by sa k tomu postaviť chlapsky.

  3. Braňo, velmi pripad nesledujem, ale z toho co so postrehol ma zaujalo vyjadrenie Kalinaka na tuto temu (v zmysle: ak povie lekar, ze je niekto OK, tak ho mame stale sledovat). Je tu trochu problem, ze za vrazdu si odsedis 10 rokov a ides dalej. Len pokial je to dusevna porucha, tak by Ta mali zavriet na dozivotie a za rovnakych podmienok ako v naprisnejsom vezeni. A to bude trochu problem, kedze dusevne chorych je vela, ale spolocnost zatial nedokaze legitimizovat ich dozivotne zatvaranie. Inak povedane: pozerame sa na nich ako pacientov (nie vsetkych) a nie ako zlocincov…

Nie je možné pridávať komentáre.