Cestujem do Írska ale stay tuned blogovať sa bude

Zajtra idem na menšiu dovolenku. Kam ? Nuž idem pozrieť môjho bratranca do Írska. Konkrétne do Dublinu. Ale keďže sa pravoverný blogger nezaprie, tak okrem kamery, beriem aj notebook. A tak môžete očakávať reporty priamo z Dublinu. Teda ak mi na letisku nestihne notebook zmiznúť. Inak mám ešte takú technickú otázku. Neviete niekto, ako je to s používaním techniky na palube lietadla? Totiž počas troch hodín nudného letu sa dá pripraviť aspoň zaujímavý článok na blog. Ak teda niekto s čitateľov často lietate, chcem sa opýtať, či je možné bez obáv otvoriť na palube notebook, prípadne kameru. Viete to niekto ?

7 názorov na “Cestujem do Írska ale stay tuned blogovať sa bude

  1. Braňo, samotné používanie prístrojov nevadí, dokonca ani telefonovanie (závisí od spoločnosti). Ide im o to, že sa boja o avioniku lietadla – teda miestnosť, kde je sústredená riadiaca a kontrolná technika. Ale zase niektorí ľudia vplyv na avioniku vylučujú. Sú okolo toho hádky, treba sa spýtať konkrétnej spoločnosti.

  2. No, počas letu používanie elektronických zariadení ani tak nevadí. Záleží však od toho, s akou spoločnosťou letíš. Ide najmä o to, že prepravcovia sa boja, že elektronické zariadenie bude rušiť komunikáciu lietadla s vežou. Preto vždy pri pristávaní a vzlietaní každého upozorňujú, aby si vypli všetky elektronické zariadenia. Samozrejme, foťák neysiela žiadne signály (leda žeby bol wifi alebo bluetooth :)), čiže nemôže nijakým spôsobom ovplyvniť rádiovú komunikáciu. Neviem tiež, prečo by ti nemali dovoliť používať kameru, ak teda neletíš nejakým tajným vojenským špeciálom :))) (ad Samuel Kolesár).
    Každopádne, čo sa týka telefónov, PDA a notebooku, tak si skús zavolať letušku, či nemá nič proti jeho používaniu, prípadne ju ubezpeč, že notebook nemá žiadnu anténu a že pri pristávaní ho vypneš 😀

  3. presne ako vravi alian:
    oni to aj hovoria, ze ak chces pouzivat nejaky konkretny pristroj tak je potrene spytat sa, ale fotaky sa pouzivaju bezne (iba ze by letuska bola vysadena) a notebooky taktiez, zrejme ta poziadaju o vypnutie WiFi a inych radio hovadin, ale to je tak vsetko.

  4. zalezi s kym letis, treba sa spytat letusky ale vacsinou je vsetko zakazane – mobil, pda, nb, fotak

  5. Notebook v lietadle pohoda. Musia to povolit, pretoze vela ludi chce pracovat na palube lietadla. S kamerou to uz bude asi horsie, to ti asi nedovolia (ani fotak).

Nie je možné pridávať komentáre.