Brightcove – zaujímavý video hosting

Dnes by som vám chcel predstaviť jeden veľmi zaujímavý video hosting. Áno poviete si čo už preboha môže byť na video hostingu tak strašne zaujímavé, veď ich je veľa a aj tak kraľuje Youtube. Ale … Brightcove je hosting, ktorý aspoň u mňa prekonal všetky očakávania. No ale poďme pekne poporiadku.

 

Dizajn

Či chceme, alebo nechceme dizajn je práve to čo nás pri surfovaní webom buď upúta, alebo v tom horšom prípade maximálne vydesí. To však chvalabohu nie je prípad Brightcove. Dizajn tohto webu sa totiž nadmieru podaril. Strednej časti hlavičky kraľuje vyhľadávač, tak troška pripomínajúci Live.com. Prvé zobrazené video patrí vždy k tým, ktoré sú najsledovanejšie. A následne nasleduje akési TOP 10. Musím povedať, že z dizajnérskej stránky sa web naozaj podaril. Ale ako tam preboha dostanem video………..

 

Uploading…….

Uploadovanie videa je na Brightcove vyriešené nebojím sa povedať priam geniálne. Po krátkej registrácii si stiahnete ich vlastný softvér. Áno čítate správne. Brightcove vyvinulo vlastný softvér, ktorý nie len, že konvertuje podporované videá do .flv formátu, ale zároveň ich aj uploaduje na váš account. Týmto krokom Brightcove zase o niečo predbehlo kráľa video hostingov YouTube. Ok video sme teda konečne uploadli poďme do admin rozhrania…..

 

Administrácia

Veru Brightcove má kompletné admin rozhranie. Tým pádom by som tento hosting mohol označiť aj za video hostingový CMS. A čo sa dá v admin rozhraní stvárať? Nuž poviem vám, že je toho viac ako dosť. V admin rozhraní sa dá okrem úpravy playera, ktorá je celkom rozsiahla nastaviť aj takzvaný Line Up. A čo že to ten Line Up je? Nuž povedzme, že tam hostujete niekoľko sto videí. Nastavíte ich poradie v Line Up aj s časom kedy sa majú prehrať. Týmto sa Brightcove veľmi blíži virtuálnej televízii. Ale nič nie je zadarmo však….

Reklama a spol

Brightcove používa pre hostujúcich užívateľov dva ekonomické modely. Prvý model je video dopĺňané reklamou. A však za tú vám Brightcove rado zaplatí formou Affiliate programu. Model číslo dva je platená prevádzka. Neviem však presne ako sa reklamou podporovaný model prejavuje v realite. Ale zrejme bude pred samotný videom prehrávaný spot z reklamou.

 

Záver

Brightcove má slušnú šancu na úspech. Mne osobne sa veľmi páči a pravdepodobne budem všetky videá postovať na Brightcove. Mám totiž pocit, že nemajú až tak preťažené servery ako YouTube, ktoré tak trocha platí rýchlosťou za svoju popularitu. Ak máte už plné zuby YouTube. Tak vôbec nespravíte chybu, ak vyskúšate Brightcove

3 názory na “Brightcove – zaujímavý video hosting

Nie je možné pridávať komentáre.