Bezdrôtové laserové ukazovátko od USBFever

Ešte pred koncom roka 2007 som od mojich priateľov z USBFever dostal na recenziu jeden celkom zaujímavý produkt. Jedná sa o profesionálne laserové bezdrôtové ukazovátko určené na prezentácie napríklad na rôznych prednáškach a konferenciách. A ako toto zariadenie vlastne funguje ?

Čo bolo v balíčku

Po rozbalení balíčka sa na mňa s krabice usmievalo celkom elegantne spracované pero, ďalej nesmel chýbať ani príjmač, ktorý sa zapája do USB portu vášho PC , alebo notebooku. A tak isto sa v balíčku nachádzali ešte dve náhradné baterky. Trochu ma zaskočilo, že som nenašiel žiadne CD s ovládačmi pre prímač a tak som tajne dúfal, že nebudem musieť pátrať po internete ako besný, a hľadať ten najvhodnejší ovládač pre toto zariadenie, Ale o tom až troška neskôr.

Dizajn

Čo sa dizajnu týka, tak je toto ukazovátko veľmi slušne spracované. Je štylizované do tvaru klasického pera, a tak by s ergonómiou nemal byť žiadny väčší problém. Na jeho vrchnej strane sa nachádzajú tri tlačidlá, ktorých funkciu hneď vysvetlím. Prostredným tlačidlom sa spúšťa červený laser, predným a zadným tlačidlom sa ovláda posúvanie slideov v porograme Powerpoint dopredu a dozadu. Na prednej strane sa nachádza samotný laser, a vysielač signálu tak ako ho vídame na diaľkovom ovládaní televízorov.

Inštalácia a praktické testy

Ako som spomínal o pár riadkov vyššie trocha som sa bál inštalácie prímača, keďže nikde nebolo žiadne cd s ovládačmi ani nič podobné. A tak som sa len modlil aby toto zariadenie bolo skutočne plug and play a nie plug and pray. Zasunul som teda príjmač do USB portu, Windows Vista chvíľu čosi hľadali a inštalovali a napokon my oznámili, že zariadenie je úspešne nainštalované. Ok povedal som si. Skúšobne som teda spustil Powerpoint a len tak som si vytvoril tri obrázky prezentácie. Musím skonštatovať, že ukazovátko zafungovalo naozaj perfektne. Všetky tlačidlá fungovali presne tak ako človek očakával. Len som trocha ľutoval, že nemám doma projektor. Mohlo s toho byť celkom zaujímavé video.

Záver

Toto bezdrôtové ukazovátko je naozaj veľmi dobrý produkt. Ak teda často prednášate na konferenciách, alebo ste šéfstvom donútený prednášať výročné správy vašej firmy, je toto ukazovátko ideálna pomôcka práve pre vás. Určite sa oplatí zaobstarať si ho.

Hodnotenie 4/5

Cena USD 24.99

WEB PRODUKTU