ASDF.sk – Slovenský Digg

Social bookmarking je proste v kurze. A hádam najpopulárnejšou stránkou hneď po delicious je spravodajský web digg.com. Na našom malom slovensku však vznikol projekt asdf.sk a nie nadarmo je prezívaný slovenským Diggom. Poďme sa na asdf.sk teda pozrieť bližšie.

ASDF.sk vychádza myšlienkovo ale aj designovo s podstaty služby digg.com Na titulnej stránke vydíte nadpisi článkov s patričnymi linkami a v okienku vedľa článku počet hlasov, tak ako je tomu pri službe Digg.

asdfsk.png

Po krátkej registrácii ktorá sa našťastie zaobíde bez aktivácie mailom môžte jednoducho začať linkovať na vami napísané články, alebo na články, ktoré ste objavili na internete. Avšak jedinou podmienkou asdf.sk je linkovanie výhradne na slovenské alebo české články. Je to stoho dôvodu, že služba je určená  pre slovensko a čechy.
regformasdf.png

Asdf.sk disponuje samozrejmeja RSS kanálmi a to v troch verziách Kanál pre publikované články. Kanál pre nové články a kanál pre všetky články. Ďalej na Asdf.sk nájdete aj rebríčky a to rebríček top článkov a rebríček top užívateľov. Samozrejme nesmie chýbať ani oblak tagov.

tagoblacik.png

Pridávanie čllánkov na asdf.sk sa deje cez veľmi jednoduchý formulár. V prvom kroku zadáte presný odkaz na článok a v druhom kroku mu priradíte nadpis, tagy a váš krátky popis článku. Systém je naozaj veľmi jednoduchý.

addpost.png

Ako vidno social bookmarking ala digg dorazil konečne aj k nám na naše malé slovensko. A musím uznať že autorom sa implementácia na naše podmienky veľmi podarila. Tento web určite odporúčam do vašej pozornosti. Už len s toho dôvodu že sa jedná o prvú web2 aplikáciu tohto druhu u nás.