Zúčastnil som sa školenia Ako na SEO v rámci Pricemania Academy

Vo štvrtok som sa v priestoroch spoločnosti Pricemania, v rámci Pricemania Academy zúčastnil veľmi podnetného a aj pre mňa ako bloggera zaujímavého školenia. Školenie sa nazývalo Základy SEO,a a viedol ho veľmi skúsený Tibor Peták zo spoločnosti SEOChat.  Na školení sa preberali najrôznejšie témy súvisiace zo SEO a pre nás ako SEO začiatočníkov veľmi dôležité. Dozvedeli sme sa jednak ako veľmi sú dôležité veci ako Title, či Anchor texty. Tak isto sme sa dozvedeli, že veľmi dôležité je aj vypĺňanie alt v obrázkových odkazoch a fotografiách  a obrázkoch samotných, čo som ja doteraz veselo ignoroval.

Ďalej sme prebrali aj to, či sú lepšie pekné alebo škaredé odkazy, či je lepšie použiť dlhý pekný odkaz, alebo čo najkratší. Vysvetlili sme si aj rozdiel medzi katalógom a vyhľadávačom. Tak isto som sa dozvedel veľa o metóde Linkbaitingu, a prebrali sme aj základné stratégie a techniky Linkbuildingu a výmeny odkazov.  Samozrejme toho bolo oveľa viac a informácie ešte stále tak nejak spracovávam. Avšak Tibor neuvádzal len teoretické veci, ale všetko nám ukazoval aj na praktických príkladoch.

Pricemania Academy

 

Tým že účastníkov školenia nebolo veľmi veľa, bol aj čas na  lepšiu diskusiu v rámci školenia, a v pohode sme sa mohli pýtať na to, čo nás zaujíma, a aktívne vstupovať do priebehu školenia, čo sa mi osobne veľmi rátalo. Teda nejednalo sa len o mechanické odrapotanie nacvičenej prednášky, ale o naozaj intenzívne celodenné školenie. V jeho závere Tibor prešiel naše weby, a povedal priamo na mieste pripomienky, k daným webom. A tak sme vlastne všetci mohli vidieť, kto má čo zlepšovať a videli sme aj konkrétne chyby, ktoré ľudia najčastejšie robia. Ďakujem týmto Pricemanii, že prišla s nápadom Pricemania Academy. Myslím, že tieto kurzy sú naozaj veľmi užitočnou záležitosťou.