Žije ešte vlastne IRC ?

Dnes sme v dobe, keď našu komunikáciu totálne ovládli sociálne siete Facebook a Twitter, prípadne ICQ alebo Skype, avšak dnes som si spomenul ešte na jeden komunikačný prostriedok, ktorý  pravdepodobne využívala väčšina z nás v ranných štádiách internetu. Áno je to IRC. V blahej pamäti mám ešte obdobie, keď som internet doma nemal, alebo mal len 512Kb/s a aj to cez WiFi. Vtedy som chodieval na IRC. Hlavne na slávny, teda aspoň v lokálnom merítku irc.post.sk. Neviem či tento IRC server ešte existuje a funguje aj v tejto dobe.  Ale veru boli to zlaté časy. Celkom by som bol zvedavý, či niekto z vás, ešte dnes IRC využíva, a keď tak na aké servery sa pripája. Fuha asi si idem zistiť, či ten post.sk server ešte žije. Ach tá nostalgia.

7 názorov na “Žije ešte vlastne IRC ?

  1. No dobre, OS projekty maju irc, ale co tak nejake obycajne irc, kde najdes ludi s ktorymi mozes kecat aj na ine temy nez na temu debug, alebo install v danom OS?

    • Dobrá otázka. VOľakedy práve IRC fungovalo aj na taký obyčajný pokec. Len mám pocit že dnes tu dosť kraľuje Facebook

  2. Tiez pouzivam IRC dost casto. Neporovnaval by som IRC s Facebookom, ICQ ci Twitterom, lebo IRC je uplne nieco ine. IRC je chat. Chat v zmysle, partia ludi sa stretnu na jednom mieste a spolu si pisu. Na Facebooku to asi nespravis, ani v ICQ ci v Twittri.

  3. Tiez pouzivam IRC dost casto. Neporovnaval by som IRC s Facebookom, ICQ ci Twitterom, lebo IRC je uplne nieco ine. IRC je chat. Chat v zmysle, partia ludi sa stretnu na jednom mieste a spolu si pisu. Na Facebooku to asi nespravis, ani v ICQ ci v Twittri.

  4. Jasne, ze zije. Hlavne OS projekty maju stale aktivne komunity na IRC. Ja som tam skoro kazdy den :p

  5. Jasne, ze zije. Hlavne OS projekty maju stale aktivne komunity na IRC. Ja som tam skoro kazdy den :p

Nie je možné pridávať komentáre.