Záverečné hodnotenie pobytu v Rajeckých Tepliciach

Do konca môjho pobytu tu v Rajeckých Tepliciach zostávajú už len nejaké dva dni, a tak je myslím na čase zhodnotiť, ako tu vlastne bolo, a či sa oplatí vrátitť  sa sem niekedy v budúcnosti. Takže poďme do toho.

Takže kde začať ?  Začneme asi tým celkom podstatným, a to je ubytovanie. Treba povedať, že voľba hotela Malá Fatra sa ukázala ako veľmi šťastná. Cenovo sa nejednalo o katastrofu, a prostredie hotela je veľmi tiché a príjemné. Teda ak si odmyslíme momentálny stavebný ruch na Kúpeľnom dome Aphrodite a v parku. Ale na toto mám akéesi šťastie. Veď aj Trenčianske Teplice som navštívil v dobe najväčšej rekonštrukcie.

Ubytovanie je tu inak príjemné a aj personál od recepčnej až po upratovačku je celkom fajn. Jediné čo ma ako kávičkára na Malej Fatre odrovnalo, bola príšerná kvalita automatového pressa na raňajkách. Neviem čím to bolo, ale to presso bolo brutálne horké a nepomohlo ani sladenie.Sranda bola, že naopak Cappuccino s tej istej mašinky bolo absolútne geniálne. Samozrejme v porovnaní s kvalitou onoho pressa 😀 Raňajky sa podávali formou švédskych stolov. Obedy a večere sa konajú na opačnom konci v hoteli Veľká Fatra. Nevadí aspoň ma to dokopalo k pohybu a ak som nechcel byť hladný musel som proste zdvihnúť zadok. Pekne prešpekulované 😀

Ok ale v kúpeľoch človek nie je kvôli jedlu ale kvôli procedúram. Tie sa konali v nádhernom kúpeľnom dome Aphrodite, ktorý je projektovaný v jemne antickom štýle. Sprvu mi to prišlo také dosť zvláštne, ale napokon som si na tento štýl zvykol. Výber procedúr som mal skutočne veľmi pestrý. Od masáží po telocvik a cvičenia v bazéne, či parafínový zábal. Priznávam sa, niekedy som bol dosť zničený a procedúru som jednoducho zaspal.

Ale to nevadí totiž nikde v žiadnych kúpeľoch som nemal toľko pohybu ako tu. Bolo to spôsobené hlavne tým, že procedúry a aj strava boli v rozdielnych zariadeniach, a tak ste chtiac nechtiac museli pendlovať. A tak som teraz za tieto dva týždne nabral celkom slolídnu kondíciu akú som doteraz ešte nemal. Takže v tomto ohľade Rajecké Teplice určite prospeli.

A ako je na tom prostredie kúpeľov ? Nuž jedným slovom nádherné. V  podstate ste temer priamo v horách, lepšie povedané, hory máte všade okolo seba. Tým pádom je tu výborný vzduch a doslova vás to krásne prostredie priam vyháňa z hotelovej izby. Neďaleko je mesto Žilina, či mesto Rajec, kde sa vyrába ona známa minerálka. Len akosi viac sa zjavujem v Žiline do Rajca sa mi dáko nechcelo. Ale možno predposledný deň sa vyberiem aj tam. Patrilo by sa už keď som tu no nie  ?

Takže čo dodať na záver ?  Nuž v Rajeckých Tepliciach sa mi naozaj veľmi páčilo. A ja ďakujem kamošom Jurajovi Grečnárovi a Dominovi Jurekovi, že ma toť nedávno do týchto končín zaviezli, a vlastne ma na tieto kúpele namotali ani nevedeli ako. Pobyt bol super, a určite si ho dakedy rád zopakujem. A odporúčam tieto kúpele navštíviť aj ostatným.