Z iPhone 5 mám trocha divný pocit

Dnes som sa rozhodol povedať vám svoj osobný názor na najnovší počin spoločnosti Apple iPhone 5. Stáva sa síce zo mňa pravoverný  Applista, ale.  Je tu jedno ale. Dopredu však upozorňujem, že sa jedná o taký prvo dojmový feeel z iPhone 5, keďže som ho držal v ruke len pár minút.

Musím povedať, že som skutočne veľký fanúšik Apple a akéhokoľvek príslušenstva súvisiaceho s Apple produktami. Ale iPhone 5 mi proste akosi nešmakuje. Môže byť neviem aký, ale vadia mi na ňom hlavne dve veci. Po prvé ho Apple podľa mňa natiahol trocha zbytočne na 4 palce, či koľko má teraz. Po druhé viem že to môže znieť divne, ale jeho povrchová úprava, hlavne zadnej strany mi dáko nesadla. Neviem príjemnejší na dotyk je mi stále iPhone 4S. Nový iPhone 5 sa mi držal trocha zvláštne. Ale ako vravím toto sú len prvé dojmy. Aj keď aj tie sú samozrejme dôležité .

 

Displej aj keď trocha zväčšený je samozrejme parádny tomu niet čo vytknúť. A tak isto je to aj s výkonom iPhone 5. Avšak je tu ďalšia vec. Apple sa rozhodol naše SIM karty ešte zmenšiť, a tak nasleduje strihanie na nano SIM. A tak radšej zatiaľ ostávam pri mojom časom overenom iPhone 4S. Ten má tak akurátnu veľkosť displeja, ktorá je pohodlná na ovládanie, a mne osobne plne 4S vyhovuje.  Proste iPhone 5 na mňa pôsobí celkom rozpačitým dojmom. Ak by som mal možnosť hrať sa s ním napríklad mesiac, možno by som si upravil názor. A ako ste na tom vy ? Aký je váš prvý dojem z iPhone 5. Prípadne ako ho ešte nemáte plánujete jeho nákup, alebo ostávate verný klasickej 4S ?

5 názorov na “Z iPhone 5 mám trocha divný pocit

  1. mne sa hlavne paci, ako kazdy „novinar“ hodnoti tento telefon ako „najlepsi telefon sucasnosti“.. za 680 EUR!! za to mam Ultrabook, naslapany desktop alebo cokolvek ine..

    • Kvalitná technika dačo stojí a za 680 si ho nekupuje asi nikto. Ja som posledné roky iPhone kupoval zadarmo, tzn. kúpil som prvý iPhone, o rok predal a za rovnakú sumu kúpil na paušál u operátora čisto nový model atď. Za iPhone som dal max 300 EUR, čo je fajn suma ak si vezmem, že ho denne využívam x hodín na maily a komunikáciu ako takú, nonstop-foťák, sociálne siete, poznámkový blok, prehliadač stránok, manažér hesiel, sledovanie servera, čítanie mojej dennej tlače, knihy, budík, navigáciu, mapy, baterku atď atď. Všetky telefóny najvyššej triedy, v podobnej cenovej hladine, toto musia bez problémov zvládať. Braňo v článku ale písal o niečom inom, takže som zvedavý, aký budem mať pocit z iPhone 5 ja.

      • aka kvalitna technika? apple ma creva ako hocikto iny, akurat sa lisi designom a iOS. Za to by som dal tak 400e max za 64GB verziu (nic nerealne vyrobit a predavat), takze staci byt menej nenazraty a zarabali by aj tak.

  2. Fíha, nečakal som od teba takéto hodnotenie. Priznám sa o tej SIM som nevedel, aj ma to trocha prekvapuje, onedlho nebude už čo strihať. Ako to myslíš s tou povrchovou úpravou?

    • Tak s tou povrchovou úpravou je to dosť subjektívny pocit. Ale zdala sa mi taká už ako pomaly u každého druhého mobilu. Nič výnimočné. A na dotyk také zvláštne neviem to presne opísať treba zažiť a porovnať

Nie je možné pridávať komentáre.