YouTube spustilo predplatené kanály na slovensku si však žiaden nepozrieme

Tak priatelia a je to tu. To o čom sa v posledných mesiacoch špekulovalo hádam na všetkých technologických serveroch sa stáva realitou. YouTube totiž v týchto dňoch spúšťa spoplatňovanie niektorých vybraných premiových kanálov. Avšak mesačné poplatky podľa mň anie sú dáke hrozivé, a v pohode sa dajú ustáť.

Mesačné predplatné na kanály totiž začína už pri celkom prijateľných 89 centoch. A ako to celé funguje ? Systém je veľmi jednoduchý. Platený kanál má pri tlačidle Subscribe uvedenú cenu. Vy sa prihlásite na odber, zacvakáte požadovaný mesačný poplatok, a môžete veselo pozerať.

Toto je celkom zaujímavá možnosť ako si môžu tvorcovia videí prilepšiť. Avšak význam to podľa mňa má hlavne pre Yutuberov s x tisíc videniami, kde už majú veľkú základňu skalných fanúšikov, či pre televízne spoločnosti, ktoré na YouTube poskytujú svoj obsah.

Tak či onak uvidíme ako sa bude plateným kanálom na YouTube dariť. Osobne by ste boli ochotný predplatiť si nejaký YouTube kanál, ktorý pravidelne sledujete ? Plný zoznam platených kanálov nájdete na tejto stránke.

Avšak zatiaľ sa zdá, že predplatné kanály znova slovensko obídu a ani si ich zrejme nepozrieme, keďže na väčšine z nich svieti oznamo o zom, že tento predplatný kanál nie je vo vašej krajine dostupný.

Zdroj: The Verge