XPERIA Z ako pracovný nástroj IT technika

V týchto dňoch som na takej menšej stáži v spoločnosti Kinet, ktorá poskytuje služby internetového pripojenia a IPTV služby. No a čo, že má moja stáž v Kinete spoločné s XPERIA Z ?

Nuž pomerne veľa. S kolegom sme sa totiž rozhodli, že ju budeme používať denne nie len na telefonovanie ale ako plnohodnotný pracovný nástroj. A čo pri našich výjazdoch používame ?

Navigáacia

Nie je v našich silách pamätať si každú jednu ulicu na ktorú ideme, kde sa presne nachádza, a tak sme sa rozhodli, že budeme v XPERIA Z používať GPS navigáciu.

Akosi prirodzene voľba padla na náš slovenský Sygic. Sygic beží na XPERIA Z neuveriteľne plynulo a spoľahlivo. Obraz je vďaka Full HD displeju XPERIA Z naozaj veľmi dobrý a Sygic sa používa veľmi pohodovo.

WiFi analyzer

Keďže pomerne často zapájame klientov do siete pomocou WiFi pripojenia, je pre nás veľmi dobrým pomocníkon aplikácia WiFi Analyzer.

Táto malá šikovná aplikácia, ktorú na XPERIA Z používame, nám zobrazí graficky silu signálu a kanály na ktorých dané WiFi zariadenie operuje. Vďaka tomu môžeme klientovi lepšie nastaviť príjem signálu.

Speedtest.net

Povinnou výbavou IT technik sa v XPERIA Z stala aj aplikácia na meranie rýchlosti internetu známeho servera Speedtest.net. Aplikácia je na Androide veľmi dobre použiteľná, a pomôže nám zistiť, či klientovi beží tá služba, ktorú si podľa cenníka vybral.

Záver

Čo dodať na záver ? XPERIA Z sa nám s kolegom osvedčila ako plnohodnotný pracovný nástroj, ktorý používame od telefonovanie cez navigáciu až po meranie WiFi sietía rýchlosti temer na všetko. Takže ako vidno XPERIA Z nie je len smartphone pre zábavu ale dá sa použiť aj ako pomôcka pri serióznej práci