XPERIA Tablet Z ako nástroj vášnivého knihomola

Ako isto všetci viete, tak mám stále k dispozícii na testovanie XPERIA Tablet Z, ktorý používam ako svoj pracovný nástroj na rôznych podujatiach, či tlačových konferenciách. Avšak uvedomil som si, že XPERIA Tablet Z je veľmi ľahký a dobre sa  z neho číta.

Tak som si povedal, že by nebolo od veci, použiť ho aj ako čítačku elektronických kníh. Tu som si spomenul na moju Twitterovskú debatu s Monikou Zbínovou. Radil som sa s ňou totiž, aké aplikácie sú asi naj na čítanie kníh  na tablete. Nuž a vzišlo s toho niekoľko zaujímavých tipov.

Readmill

Celkom zaujímavým tipom, je nováčik na tomto poli, teda aspoň pre mňa. Jedná sa o aplikáciu Readmill. Avšak Readmill by som si dovolil nazvať nie len čítačkou, ale aj malou sociálnou sieťou pre knihomolov.  Totiž ak sa do Readmill zaregistrujete, máte možnosť sledovať svojich kamarátov, a vidieť tak, akú knihu práve prečítali.

Readmill

Dokonca máte možnosť na svojom profile zverejniť aj výstrižky s citáciami s knihy, ktoré vás zaujali. Myslím že Readmill má ešte veľkú budúcnosť, a má dobre našliapnuté uspieť na poli appiek na čítanie kníh.

Readmill pre Android sťahujte tu 

Kindle

Samozrejme nemôžeme vynechať ani svetoznámy Kindle od spoločnosti Amazon. Amazon totiž nevyrába len HW čítačku s týmto označením, ale aj aplikácie. A to naprieč všetkými platformami, od Windows 8 až po Android. A tak si knihy prečítate cez Kindle naozaj úplne všade.

Kindle sťahujte tu

Bluefire Reader

No a poslednou s trojice čítačiek ktoré som vyskúšal na XPERIA Tablet Z je  nemenej známa čítačka Bluefire Reader. Jedná sa o veľmi dobre spracovanú aplikáciu podporujúcu všetky štandardné formáty eKnih vrátane PDF.

Záver

Tak či onak  sa po skúšaní a testovaní stal mojim osobným favoritom Readmill.  Totiž som dosť veľký fanúšik sociálnych sietí, a na Readmill sa mi páči práve aj ten sociálny aspekt.