XPERIA Tablet Z: Aké aplikácie používam

Ako isto viete, tak v týchto dňoch testujem tablet spoločnsoti SONY. Konkrétene sa jedná o model XPERIA Tablet Z v 3G verzii. A tak som sipovedal, že ho vyskúšam trocha dôkladnejšie, aj ako pracovný nástroj, či nástroj na zábavu. A tak vám teraz tak trocha popíšem, aké aplikácie sa v ňom momentálne nachádzajú.

Keďže dosť fungujem na sociálnych sietach, tak samozrejme nesmú chýbať aplikácie tých najpopulárnejších sociálnych sietí. Takže u mňa v XPERIA Tablet Z nájdete aplikácie Facebooku, Twitteru, Google+, či LinkedIn. Keďže mám ale k dispozícii 3G verziu tabletu nemohol som nenainštalovať aplikáciu FourSquare, ktorá je pre Android tablety priamo optimalizovaná. No a

samozrejme nesmie chýbať ani aplikácia sociálnej siete Pinterest. Keďže XPERIA Tablet Z má veľmi dobrý 8 Megapixelový fotoparát neváhal som, a nainštaloval som na tento tablet aj Instagram, ktorý je pre Android tablety tak isto optimalizovaný.

Dobre toľko sociálne siete. Avšak nie len nimi je človek živý. Veľmi často treba plánovať nejaké tie termíny. Vybavovať maily, či si urobiť rýchlo poznámku a prečítať ranné správy. Takže aké aplikácie som si nainštaloval na tento účel ?

Tak v prvom rade je to Evernote. Neoceniteľná to aplikácia, ktorá mi veľmi pomáha pri zaznamenávaní komplexnejších poznámok. Google Keep. Pôvodne som túto vecičku zatracoval, ale zisťujem, že na krátke poznámky nie je až tak na zahodenie. Len som zvedavý, či ju Google pri najbližšom upratovaní nezruší ako má vo zvyku.

Správy si rád prečítam napríklad cez aplikáciu Flipboard,či napríklad Feedly, keďže pre Android neexistuje aplikácia môjho obľúbeného Digg. Samozrejme nesmú chýbať aj aplikácie denníkov ako SME, Pravda. No a samozrejme zaujímavé články potom pre prípadné ďalšie spracovanie ukladám do aplikácie Pocket.

Čo sa týka organizovania mailov a schôdzok. Tu som nejako extra nešpekuloval. Ostal som verný klasickej Gmail aplikácii a samozrejme aplikácii Google calendar, ktorú Google v poslednom čase celkom pekne inovoval. Ak však máte lepšiu aplikáciu na plánovanie termínov pre Android, nech sa páči, som vďačný za každý tip.

Ja sa v poslednom čase už extra nehrávam, a hry ma nejako veľmi neberú. Avšak v rámci testov som si neodupstil jednu graficky relatívne náročnú hru,a na XPERIA Tablet Z som nainštaloval Real Racing 3. Musím povedať, že na tomto tabete sa hrá Real Racing  3 veľmi dobre.

A čo vy priatelia ? Akými aplikáciami máte vybavené svoje Android či Apple tablety, prípadne tablety s Windows 8 ? Dajte nejaké tipy na aplikácie v komentároch.