Výlet na Karlov most

Priatelia ak isto viete, tak momentálne sa nachádzam na takom menšom výlete v Prahe. Včera som nezažil nič tak prevratné, čo by nejako stálo za blog. Dnes bol však deň plný  dojmov, takže poďme pekne na to. Dnes som si povedal, že keďže som v Prahe, patrilo by sa vidieť aj jeden z jej symbolov. A tak po  včerajšej návšteve Staromestského námestia, som sa dnes vybral na Karlov most.

Karlov most je naozaj čarovné miesto. Z jednej strany máte úžasný výhľad na Hradčany, a zo strany druhej zase na rieku Vltavu ako takú. Atmosféru starého mosta potom skvele dokresľujú pouličný umelci. Dnes na Karlovom moste koncertovala celkom kvalitná Jazzová kapelka, a obďaleč hral na svojom verklíku verklikr, ktorý sa na tento most hodí priam perfektne, a úžasne tak dotvára atmosféru starej Prahy. Pri jeho počúvaní a pozorovaní lodí na Vltave máte pocit ako keby ste sa vrátili trocha v čase.

Potom som sa prešiel kúsok pešo na Malostranské námestie, kde som si dal obedo večeru v podobe palaciniek, a poď ho špekulovať ako sa dostať čo najrýchlejšie na Namestí republiky. Trocha som sa prešiel po ulici Letenská a na zastávke som si počkal na električku čslo 5.

Následne som zbehol ešte na obligátny čaj do Palladia, a poď ho pomaly ale isto na Florenc a stadiaľ na internáty. Treba uznať, že Pražská MHD je zorganizovaná priam ukážkovo, a aj keď nepoužijete Metro, dostanete sa temer všade úplne pohodlne autobusom, či električkami. A čo zajttra ?

Zajtra ma čakajú dva meetingy no a potom si dám asi jemný oddych. Nuž a v sobotu cestujem pekne nazad domov. Viete musím povedať, že Praha je super mesto, no a spolu s Londýnom poatrí medzi moje najobľúbenejšie mestá