Vie niekto ako fungujú mincovä automaty ?

Dnes sme s kamošom pri kofole špekulovali nad tým ako vlastne fungujú mincové automaty. Tiež by ma celkom zaujímalo podľa čoho vlastne automat rozpoznáva hodnotu mince. Ako vie, že som vhodil práve 10 korunovú mincu, alebo 5 korunovú. A ešte by ma zaujímalo, prečo niekedy keď automat nevezme mincu tak pomôže ak ju pošúchame po okraji automatu. Viete mi niekto objasniť princípfungovania mincových automatov? Som človek zvedavý a budem rád, ak sa zase niečo nové dozviem.

5 názorov na “Vie niekto ako fungujú mincovä automaty ?

  1. Bohužiaľ, kolegovia, ale nemáte tak celkom pravdu. Princíp fungovania mincového automatu bol celkom presne vysvetlený v televíznej reklame na produkt od spoločnosti Coca Cola Beverages. Minca po vhodení do mincového automatu prejde vizuálnou kontrolou malých postavičiek, ktoré potvrdia výšku vloženého kreditu a spustia impulz tvorby ochuteného kalorického nápoja. Po absolvovaní jednoduchého procesu je vo výsledku vytvorená maloobjemová nádoba s cieľovým produktom, ktorá sa objaví na štandardnom výstupe z automatu.

    Pre podrobnejšie informácie vám odporúčam si naštudovať storyboard spomínaného vyobrazenia výrobného procesu 😉

  2. Podle hmotnosti/velikosti. Jednoho času se měnila (tuším jedno- nebo dvou-) koruna, protože mince odpovídala 1 (západo-) německé marce.

Nie je možné pridávať komentáre.