Videonávody a Ping.fm ako to vidím ja

Depi pred časom na blogu publikoval super článok o službe Videonávody.sk. Služba je to určite užitočná. Podľa môjho názoru je zatiaľ dobre, že obsah tvorí redakcia, a nie používatelia. Pretože mám obavy, že ak by sa dala ľuďom prílišná voľnosť, tak by to už nebolo o návodoch. Projekt je zatiaľ v začiatkoch ale páči sa my. Druhý dnešný postreh sa tak isto viaže k Depimu a jeho blogu. Upozornil na ňom na skvelú vecičku. A to síce službu Ping.fm, Z tejto služby prosto zašlete správu snáď do všetkých mysliteľných sociálnych sietí, a hlavne z hádam každého IM klienta. Inak keď som sa chcel regnúť do Ping.fm zistil som, že už som sa tam kedysi registroval.. :D. Len neviem či už starnem alebo čo, ale za svet som si nevedel spomenúť na prihlasovacie údaje. Nuž čo tak som sa registroval na novo, a úspešne Ping.fm používam. A čo vy ako sa vám páčia Videonávody a Ping.fm.

18 názorov na “Videonávody a Ping.fm ako to vidím ja

 1. Áno, to som povedal. Ale tiež musíme brať do úvahy, že existujú lajdáci a dokonca i ľudia, ktorí majú rôzne choroby a nemôžu písať, tak ako by chceli. Podľa mňa je jedno ako Braňo píše, je to jeho vec. Komu sa to nepáči, nemusí to čítať.

  Braňo má napriek tomu veľký úspech a to nielen u kamarátov.

 2. Nikto učený z neba nepadol – presne s tým súhlasím.
  Lenže, predpokladám že Braňo skončil základnú školu a tipujem, že aj strednú školu má za sebou. Tak sa nemôže vyhovárať na to, že nie je „učený“. Každý z nás máme rovnaký štart do života, rovnaký základ. Vyjadrovanie a písomný prejav je vizitkou každého jednotlivca.
  „každý inteligentný človek, ktorý dačo nevie, tak sa to snaží napraviť alebo sa v tom trénuje“ – vidíš, Braňo vie že v tom má nedostatky ale nesnaží sa to napraviť. Čiže podľa tvojej analógie nie je inteligentný (tvoje slová).
  Ak niekto vystupuje na verejnosti – či už verbálne, alebo písomne, musí tomu zodpovedať aj forma a úroveň jeho prejavu. Ak teda nejde o hulváta, čo celý deň vysedáva v tretej cenovej…

 3. Shaggy, dôležité je, že si sa k tomu priznal 😉 Robíš pokroky a to je dobre. Len tak ďalej. Hulán za to nikomu nestojí.

  Ale na druhú stranu, ak si vezmem tú tvoju zásadu: „ak niečo neviem, nerobím to“ a mám ju brať doslovne, tak mi je ťa ľúto. Takáto zásada je značne obmedzená. Dajme tomu, že neovládaš PHP, tak sa ho ani nikdy učiť nebudeš, ale tým prichádzaš o rôzne príležitosti. A rozviňme to ďalej, ak sa nevieš milovať, tak už nikdy neuspokojíš žiadnu ženu, lebo to nerobíš. Proste sa nechceš zlepšovať, radšej to vzdáš alebo si na to nájdeš niekoho iného 😉

  Totiž každý inteligentný človek, ktorý dačo nevie, tak sa to snaží napraviť alebo sa v tom trénuje. Takže z tohto pohľadu ty nie si o nič lepší ako Braňo, ba si na tom horšie. Kým on aspoň píše, snaží sa (?), ty neurobíš pre seba absolútne nič.

 4. Shaggy, ideálne by bolo dokončiť vetu. „Ak niečo neviem, nerobím to… za peniaze“. Veď už základná didaktická zásada vraví, že veci sa naučíme len tak, že ich vykonávame. Braňo samozrejme nie je nejaký Martin Hattala a písať gramaticky správne proste nemá až natoľko v krvi, ako niekto ostatný. Zabúdaš na jeden dôležitý fakt. Braňovi z tohoto písania a video-blogovania neplynie žiadne finančné uspokojenie. Ak napadneš jeho článok na Inete, Živě alebo The Times, tak samozrejme, na vine je korektor (príp. autor). Braňo taktiež nikdy v žiadnej diskusií nekritizoval niečí štýl písania, preto si myslím, že osočovať jeho články a tieto publikačné internetové aktivity nemáš žiadne právo.

  A táto diskusia sa strháva už úplne iným smerom, než na aký bola určená.

  PS, to s tým Hulánom si myslel ako svoju citovú nestálosť?

 5. Hej, Hulán mnou opovrhuje 🙁 Mám z toho traumu, v noci sa vždy počúram a žiadna žena ma kvôli tomu nechce.
  Ale teraz vážne – mne je jedno čo si o mne myslíte (pokojne ma nazvite zakomplexovaným idiotom, čo iba závidí). Lenže ak chce niekto písať, musí sa vedieť vyjadrovať. A ak chcem od blogera, aby písal tak, ako to zvládne človek s dokončenou základnou školou, myslím že toho nechcem tak veľa.
  Alebo nezvládaš písať gramaticky správne? Tak potom nepíš. Ja sa držím jednej zásady – ak niečo neviem, nerobím to.

 6. Nemal by som nič proti jeho kritike, veď je to jeho názor, ale s tým Hulánom to celé zabil 🙂 Nedivil by som sa, keby Shaggy bol jeden z tých ľudí, ktorými Hulán vo svojom blogu tak opovrhoval. A to jediné som na Hulánovi vždy oceňoval, nech kydal na akúkoľvek skupinu ľudí, tá ho nielenže čítala, ale občas sa s ním i stotožňovala či dávala si ho za vzor.

  Ale myslím si, že nikto nemá právo kecať do práce a aktivít druhých. A ten, kto to robí, buď nemá nič lepšie na práci alebo závidí. Fakt neviem čo si ľudia myslia, keď robia takúto „osvetu“.

 7. Shaggy, nepozastavoval by som sa nad tvojim príspevkom, ak by bol rozumný. Pripúšťal som si možnosť, že ten môj odstavec s nadhľadom nepochopíš, pretože Braňa nepoznáš a zjavne si voči nemu silne zaujatý. Braňo je skutočne postavičkou slovenského internetu, pretože naň nedopadla kríza prasknutej bubliny (ako si ju nafúkol, tak stále ešte drží tvar) a neustále vydáva nové a aktuálne články.

  A skutočne kontroverzný je. Stačí si nájsť definíciu tohto slova. Samozrejme, ľudia sú rôzni a radšej budú brblať ako im vadí telka, lebo tam dávajú kraviny, ako im vadí Braňo Rác, pretože je takýto, alebo, napríklad priamo z môjho súčasného okolia, ako ľuďom vadí taká menza, pretože je tam hnusné jedlo. Nie je nič jednoduchšie, ako tieto faktory ignorovať a naučiť sa aspoň trochu variť. Na internete to platí dvojnásobne. Navštív Weblogy.sk/cz, Feedburnera, etc., a nemárni svoj čas tým, že si vybíjaš svoj komplex v tejto (a očividne aj v iných) diskusií.

  PS: Radka Hulana sem ťahať nemusíš. Je to vysokoškolsky vzdelaný IT odborník s dlhoročnou praxou a experimentátor, ktorý svojim pokusom pritiahol na svoj weblog tisícky ľudí denne. Chceš porovnávať Yahoo a slovenský Atlas?

 8. Shaggy trochu veľa si dovoľuješ nezdá sa ti ? Ja ti nekážem čítať môj blog. Ja ťa tiež neurážam na tvojom blogu ak nejaký vôbec máš. Asi závidíš alebo čo. A rozhodne ma nečítajú iba moji kamoši. Keďže blogujem už niekde od orku 2006. Najprv bloguj tak dlho ako ja a potom si dovoľ kriritizovať.

 9. Vybudovaný kult? Človek, ktorý si mrmle na videu, recenzuje veci o ktorých nič nevie, píše vety, ktoré nemajú hlavu ani pätu a gramatiku má horšiu ako školáčik v prvej triede?
  To, že má o 20 rokov viac ako som napísal je na zaplakanie. Radek Hulán mal kult – pretože vo väčšine vecí o ktorých písal bol skutočne odborník. A vyjadroval sa tak, ako sa na jeho vek patrí.
  Tuto hundroša a mrmloša v jednej osobe nepovažujem za kontroverzného bloggera s kultom osobnosti. Je to proste človek, ktorého čítajú iba jeho kamoši a tí mu odpustia jeho chyby (lebo sami robia také isté). Ale stačí vybehnúť za humná a zistiť, že tam jeho sláva končí a sú tam skutočné osobnosti (ktoré v prvom rade vedia písať!).

 10. Nechajte to, to je prave Branova taktika! Tie chyby robi urcite naschval, ziskava si tym vacsiu pozornost. Inak by bol len tuctovy bloger ako my vsetci ostatni. Verte tomu! :)))

 11. shaggy: „Bhaňo“-vi pridaj 20 rokov a ber do úvahy, že to je kontroverzný blogger s vybudovaným kultom na internete a čitateľskou základňou všetkých vekových kategórií od 10 do 50 rokov, ktorí si na to už zvykli a pri „my“ označujúcom singulár prvej osoby sa už ani nepozastavujú. 😀 Ale pravdou je, že by si mohol články po sebe prečítať skôr, než stlačí „Publish“ 😉

 12. Bhaňo, koľko máš rokov? 11? Pretože čítať tvoje články je ako opravovať diktát po školákovi.
  Projekt je zatiaľ v začiatkoch ale páči sa my
  Tie gramatické chyby sú vážne hrozné a to nehovorím o nezmyselných, alebo protirečiacich si vetách.

 13. A sakra takže. Obe služby sú fajn.Dúfam že videonavody bude stále tvoriť jed naredakcia. Lebo sa bojím, že ak by sa dala volnosť už luďom už by to nebolo ono.

Nie je možné pridávať komentáre.