Valve uvádza na Steame In-Home streaming premietajte a hrajte hru na inom zariadení

Spoločnosť Valve to v poslednom čase s pridávaním fíčuriek do Steamu celkom rozbehla. Po uvedení možnoti Family Sharing, sa mi dnes v Steme objavila ešte zaujímavejšia vec. Teda aspoň pre mňa. Tou vecou je In-Home Streaming. A čo táto možnosť ponúka?

In-Home Streamin ponúka po autorizácii PC alebo Mac možnosť ostať prihlásenyý na obidvoch zariadeniach na jednom účte. A nie len to. Povedzme že idem hrať môj obľúbený Eurotruck simulátor 2 a kamarát sa chce napríklad pozerať na môj výkon. Avšak to nie je všetko. Na Macu sa vďaka In-Home streamingu dajú zahrať aj PC hry 🙂 Ako to teda funguje?

Steamstream

Na PC s Windows teda spustím hru. No a na Macu kliknem na príslušnej hre na tlačidlo Stream. Obsah danej hry sa potom následne premieta aj na monitore na Macu. Pripadne stačí na Macu hru pomocou toho istého tlačidla na diaľku spustiť a môžete ss hrať napríklad v obývačke na Macbooku zatiaľ čo vaše PC beží v pracovni. Celkom šikovné čo poviete. Samozrejme toto bol len jeden s príkladov využitia. Napadlo ma ešte, že by sa to dalo krásne využiť pri nahrávaní ingame videí pomocov Apple nástrojov.

inhome streaming

Myslím že vás hráčov napadnú ešte ďalšie možnosti využitia In-Home Streamingu. Samozrejmosťou je možnosť nastavenia rozlíšenie, či maximálneho vyťaženia siete. Som zvedavý s čím príde Valve a Steam na budúce.

2 názory na “Valve uvádza na Steame In-Home streaming premietajte a hrajte hru na inom zariadení

Nie je možné pridávať komentáre.